Partizan nastavio s lošim predstavama, praznih ruku iz Mađarske

Mišo Gulić • nedjelja, 16.12.2012.

Szolnoki je u svojoj dvorani uspio kreirati iznenađenje i svladati Partizan koji se izgleda još nije oporavio od ispadanja iz Eurolige, a pobjedom su Mađari popravili svoje akcije uoči nastavka sezone i sasvim sigurno se napunili prijeko potrebnim samopouzdanjem.

Beograđani su na ogled sa Szolnokijem stigli bez svog ponajboljeg pojedinca Danila Anđušića, nitko se nije previše "uzbuđivao" zbog toga uoči susreta, a već od prvih minuta bilo je jasno da će im trebati barem nekoliko "Anđušića" da dođu do bodova.

Szolnoki je odlično otvorio susret, Bader je bio nerješiva enigma za Partizan, a tek tri koša u prvih pet minuta na kontu gostiju dovoljno će reći o njihovoj igri u tom dijelu utakmice. Imali su Beograđani čak 13 bacanja u prvih deset minuta, no nije im to previše pomoglo, jer igra u polju naprosto nije bila niti blizu nečega što bi se moglo nazvati košarkom.

Mučenje Partizana nastavilo se i u nastavku, igra jedan na pet ili u boljem slučaju dva na pet, bila je unaprijed osuđena na propast, što se jasno očitovalo u velikom broju izgubljenih lopti, a samim time i prednost domaćih rasla je iz minute u minutu sve do 41:23, koliko je bilo dvije minute prije odlaska na odmor, no tada je nekoliko koševa povezao Gordon pa se na poluvrijeme otišlo s rezultatom (47:35).

Gosti su u nastavku povezali redove, vrlo dobro funkcionirala je obrana, a kad je tako onda je lakše igrati i u napadu pa se prednost domaćih polako ali sigurno počela topiti. Mađari su u posljednju dionicu ušli s tek dva koša viška (54:52), očekivalo se da Crno-beli iskoriste pozitivnu seriju i na vrijeme slome domaće, no to se ipak nije dogodilo.

Istina, imao je Partizan u nekoliko navrata i vodstvo, ali u većoj mjeri se igralo koš za koš, sve do same završnice u kojoj su više mirnoće pokazali košarkaši Szolnokija. Naime, u posljednju minutu ušlo se s dva koša prednosti za goste (66:68), a koševima Badera i Kalvea domaći prednost vraćaju na svoju stranu. Posljednju loptu na utakmici uzeo je Westermann, no njegov pokušaj za dva nije prošao pa su se pobjedi radovali domaći košarkaši.

Prvo ime kod mađarske momčadi standardno je bio Bader koji je zabio 18 koševa te uz to upisao i sedam skokova, a dobru podršku imao je i u Kalveu koji je imao dva koša manje uz jednak broj skokova. Kod Partizana jedini je na nivou bio Gordon, no njegovih 20 koševa i 13 skokova nisu bili dovoljni za nove bodove.

• Obrisan korisnik16.12.2012. u 23:09
    Gledao sam utakmicu,madjari odlicni,cvrsti do kraja a i sluzio ih je sut. Nije to tako losa ekipa,pogotovo kuci,sada imaju i novog trenera tako da pricakajmo sa konacnom ocijenom
  • Obrisan korisnik16.12.2012. u 21:49