Cedevita proigrala i visoko slavila protiv izgubljenog Širokog

Branimir Korać • ponedjeljak, 17.12.2012.

Košarkaši Cedevite napokon su odigrali utakmicu blizu one više razine koja se od njih očekuje. Svladali su u svojoj dvorani Široki i to vrlo visoko 90:69 u susretu u kojem su gostujući igrači izgubili čak 29 lopti...

Nakon serije loših rezultata, Cedevita je u susret protiv Širokog ušla s imperativom pobjede. Unatoč tom pritisku odigrala je dobru utakmicu, posebno u drugom poluvremenu kada je dobrom obranom tjerala goste iz pogreške u pogrešku te stvorila visoku prednost. Gosti su se kako-tako držali gotovo 25 minuta, dobro su otvorili utakmicu, ali što je vrijeme više odmicalo, to su više padali.

Darko Planinić je u početku "uništavao" Cedevitu, već u prve četiri minute je izborio dva prekršaja i ubacio osam poena potvrdivši da će biti najveći problem za momčad Ace Petrovića.

Iako su gosti bolje otvorili utakmicu i imali prednost, prva dionica je ipak završila vodstvom Cedevite koja je taj dio igre riješila u svoju korist 22:20 preokrenuvši rezultat s dvije uzastopne trice Marquesa Greena.

U drugoj dionici Cedevita je održavala prednost te ju dodatno povisila i na sedam poena razlike nakon trice Šuputa za 35:28 i do odlaska na odmor nije bilo većih promjena.

Cedevita je na poluvremenu imala vodstvo 41:35 uz vrlo dobru igru borbenog Šuputa koji je odigrao važnu ulogu u stvaranju prednosti. S druge strane Široki im je dosta pomogao nervozom u napadu i s previše izgubljenih lopti (deset u prvih 20 minuta).

Početak drugog poluvremena obilježio je povratnik Marko Tomas koji je povukao Cedevitu nakon što je Široki propustio priliku posve se približiti i odveo ju je na 54:44, prvi put u susretu do dvoznamenkaste prednosti.

Krajem treće i početkom četvrte četvrtina Cedevita je uspjela prelomiti utakmicu. Tricom Greena započela je seriju koja ju je odvela od 59:51 na 70:53 nakon nekoliko konfuznih napada gostiju i dobrih obrambenih reakcija igrača Ace Petrovića.

Do kraja susreta Široki se nije uspio oporaviti i Cedevita je otišla do visoke pobjede 90:69.

U najboljoj predstavi Cedevite od povratka Ace Petrovića u klub istaknuli su se Predrag Šuput s 21 poenom i četiri skoka, 19 poena je dodao Bracey Wright, a jednu od boljih utakmica odigrao je Marques Green koji je ubacio 15 poena (5/8 trica), ukrao šest lopti i podijelio pet asistencija.

Kod Širokog koji je izgubio čak 29 lopti istaknuli su se Darko Planinić s 20 poena i sedam skokova te Boris Barać sa 16 poena i šest skokova.

• Obrisan korisnik18.12.2012. u 09:53
    šteta za široki što je ovako nisko, puno utakmica su izgubili za dlaku treba im bolji play uz ostanak planinića da se probiju u sredinu tablice i da obrane i ove godine prvenstvo
  • Obrisan korisnik18.12.2012. u 07:54
    Hitno playmakera !!!
  • penetrisac17.12.2012. u 20:42
    29 izgubljenih lopti strava , žešći amaterizam....
    penetrisac
  • Obrisan korisnik17.12.2012. u 20:33
    Tek sad vidi koliko im je dobri stari Vladović značio lani.S njim su momentalno i Ramljak i B.Barać izgledali bolje.
  • Obrisan korisnik17.12.2012. u 20:26
    Šutalo 8 turnovera, Naletilić za jednog playa potpuno beskoristan a igrao 18 minuta, ako ode Planinić kako se špekulira loše im se piše.