Devetorica Splićana u Beogradu izdržala jedno poluvrijeme

Bernard Jurišić • utorak, 18.12.2012.

Prilično očekivani poraz ubilježili su košarkaši Splita u Beogradu kod Crvene zvezde. Devetorica Žutih držala su se u priključku tijekom prvog poluvremena, no šira rotacija i više kvalitetnih rješenja odveli su Crvenu zvezdu u miran završetak...

Splićani su utakmicu u Beogradu vrlo dobro otvorili, Subotić i Kraljević vrlo su dobro surađivali i od prvih minuta Žuti su držali prednost. 13 minuta trajao je rezultatski suficit na splitskoj strani od najviše pet poena - 13:18, pa 16:21 na kraju prve četvrtine.

Na otvaranju druge četvrtine Zvezda je digla agresivnost za gotovo tri brzine, posebno pritisnuvši braniče splitske momčadi. Vodstvo je srbijanska momčad prvi put preuzela u 13. minuti (24:23) i do kraja ga držala i povećavala. Drugi period su domaćini otvorili serijom 17:2 za prednost 33:23, no Žuti su se uspjeli vratiti na 40:37 uoči odlaska na poluvrijeme.

I treću četvrtinu Zvezda dominantno otvara, s 10:0 odlaze na 52:37, a Splićani više zaostatak nisu spuštali na jednu znamenku. U posjednju četvrtinu ušlo se sa 68:52, a još su se do sredine posljednje četvrtine Splićani držali, na krilima Subotića i Sobina (71:61).

Ipak, u posljednjim minutama, nakon petih osobnih pogrešaka Kraljevića i Sobina igra Žutih potpuno se raspala, a Zvezda je konačan rezultat podigla na visokih 94:67.

U splitskoj momčadi, kojoj su nedostajali Vujčić, Vukušić, Markulin i Vuković, prvi strijelac je bio Sobin s 14 poena, Krušlin, Subotić (pet skokova, šest asistencija) i Kraljević (11 skokova) zabili su po 12. Kod Zvezde se svih 12 igrača upisalo među strijelce, najviše su zabili Rakočević i Savović po 13.

• Obrisan korisnik19.12.2012. u 10:27
    ja ne kužim što je s katićem?! kad će on konačno zaigrati? pa u prošloj i ovoj sezoni nije odigrao ni 5 tekmi! što je s tom ozljedom? jel' netko zna?
  • Obrisan korisnik19.12.2012. u 07:33
    unaprijed izgubljena utakmica
  • vlacng19.12.2012. u 07:09
    I da su igrali potpuni nebi imali sanse.
    vlacng
  • Obrisan korisnik19.12.2012. u 00:24
    Teško je moglo bolje, čim je Zvezda zaigrala agresivnije Split nije mogao napad uopće organizirati. Očekivano, Split bez Vujčića i Vukušića protiv objektivno kvalitetnije ekipe.
  • Obrisan korisnik18.12.2012. u 22:43