Cedevita u posljednjoj četvrtini slomila dobru Budućnost

Branimir Korać • četvrtak, 20.12.2012.

Košarkaši Cedevite upisali su novu pobjedu u ABA ligi, ovaj put na svom parketu protiv Budućnosti 84:75. Iako su Podgoričani dugo prijetili i uoči posljednje četvrtine imali četiri poena prednosti, momčad Aleksandra Petrovića je bila najbolja kada je bilo najpotrebnije i stigla je do pobjede...

Dvoboj protiv Budućnosti bio je vrlo važan za Cedevitu koja je tražila pobjedu za ostanak u samom vrhu ljestvice. Još uoči susreta s Cajom, iz domaćeg tabora su naglašavali kako su im u tom trenutku daleko važnije utakmice sa Širokim i Budućnosti, u obje su slavili i imaju razloga za zadovoljstvo. Budućnost se pokazala kao čvrst ni neugodan protivnik, ali individualna kvaliteta Wrighta i Šuputa prije svih donijela je pobjedu Cedeviti.

Momčad Aleksandra Petrovića je dobro otvorila utakmicu i nakon početnih 6:2 Budućnosti, napravila je seriju 13:2 koja joj je donijela i značajniju prednost i mirniji nastavak susreta, upravo ono čemu su se u Cedeviti i nadali.

Šuterski je odlično utakmicu otvorio Predrag Šuput koji je ubacio tri trice iz isto toliko pokušaja, dodao dva slobodna bacanja za 11 poena u prvoj četvrtini. Cedevita je vodila nakon prve četvrtine 22:18, a ta je prednost mogla biti i veća, vodila je 22:14, međutim u zadnja dva napada Milošević i Popović su smanjili zaostatak.

Umjesto da je Cedevita kapitalizirala tu prednost od osam poena, ušla je u crno razdoblje i dozvolila Budućnosti da napravi ukupno 11:0 te preuzme vodstvo. U završnici prvog poluvremena Budućnost je imala vodstvo 37:31 što je Cedevita sa šest poena u nizu Mire Bilana uspjela anulirati da bi sa sirenom Ivanović zabio tricu za blagu prednost Podgoričana na odmoru 40:37.

U trećoj dionici se igralo bez većih odvajanja s obje strane. Momčadi su se držale u rezultatskoj ravnoteži, izmjenjivale u vodstvu, no ponovno je Budućnost uoči sljedećeg razdoblja igre vodila s plus četiri.

Kod 55:54 za Budućnost Cedevita je imala lijepu priliku za preuzeti vodstvo, međutim do tada indisponirani Lukša Andrić napravio je nepotrebni prekršaj u napadu daleko od lopte, na drugoj strani je Bost tri sekunde prije kraja zabio tricu za vodstvo 58:54.

Iako je Budućnost imala prvi napad u posljednjoj četvrtini i priliku da se značajnije odvoji, Cedevita je za svega dvije minute uspjela preokrenuti vodstvo. Nekoliko dobrih reakcija Andrića u napadu, nastavak dobre igre Šuputa i Cedevita je povela 60:58, zatim su trice dodali Ilievski i ponovno Šuput te se Cedevita odvojila u 36. minuti na zamjetnih 70:61.

Kvalitetna igra Cedevite na otvaranju posljednje četvrtine prelomila je utakmicu i nakon što je Petrovićeva momčad uspjela uhvatiti značajniju prednost, Budućnost više nije imala šanse.

Završilo je pobjedom Cedevite 84:75 uz igru s dosta oscilacija tijekom prvih 30 minuta te vrlo dobru igru u posljednjoj četvrtini.

Najbolji kod Cedevite bili su Bracey Wright s 24 poena i Predrag Šuput s 23 poena i devet skokova te šutom 4/5 za dva i tri poena. Kod Budućnosti 23 poena je ubacio Lee, a 17 poena uz pet skokova Bost.