Split bez Mimice i Dijana 2012. godinu zaključio velikom pobjedom protiv Union Olimpije

S Gripa:Bernard Jurišić • nedjelja, 23.12.2012.

Još su jednom splitski košarkaši srcem pobijedili sve probleme. Bez Ivana Mimice i Tonija Dijana, na Gripama je srušen još jedan Euroligaš, slovenska Union Olimpija. U 40 minuta bitke pod koševima Splićani su nadmašili Ljubljančane i pobjedom zaključili 2012. godinu...

Usprkos izostanku dvojice važnih igrača, Splićani su odlično otvorili utakmicu protiv slovenskog Euroligaša. Nakon početnih 6:0, u petoj minuti Bilo je 10:5, a deset splitskih poena postiglo je pet različitih igrača. Vrlo dobro otvaranje imao je Danac Reinholt, koji je "glumio" Dijana i koristio Vujčićeve asistencije u "zaleđu".

Mimica i Dijan "zafibrali"

Ni posljednju utakmicu u 2012. godini splitska momčad nije uspjela odraditi kompletna. Ivan Mimica iz Beograda je donio virozu zbog koje nije trenirao ostatak tjedna. Pokušao je trenirati u subotu, no iscrpljenost organizma bila je prevelika i propustio je današnju utakmicu. Danas je povišenu temperaturu imao i Toni Dijan, koji je također morao propustiti današnji dvoboj.

Osim njih, Markulin i Vuković bili su u momčadi tek da popune broj, no ni jedan nije bio spreman nastupiti. Markulin ima problema s koljenom, Vuković sa stopalima.

Još bolji su Splićani bili u obrambenom dijelu, čvrsti, uigrani, agresivni. U prvih 10 minuta Olimpiji su dozvolili tek osam ubačaja, a na drugoj strani puno je bilo raspoloženih napadača. Ovacije je izazvao "autokoš" Omića nakon promašenog bacanja Vukušića, a Vujčić je tricom sa sirenom postavio 21:8 na kraju prve četvrtine.

U drugoj je Olimpija uspijevala otvoriti vanjski šut (Prepelič, Ranniko, Salin), a iz reketa je sve u koš pospremao Baynes. U 17. minuti gosti su spustili na 33:26, ali serija od šest poena Sobina ostavila je Splićane u dvoznameknastom suficitu na poluvremenu - 42:31.

Treću četvrtinu bolje su otvorili gosti, trener Filipovski napokon je našao petorku koja agresivnošću može odgovoriti Splitu. Serijom od 8:0 vratili su se na 46:41, kasnije i 48:44, a Subotićeva četvrta osobna u 28. minuti dodatno je oslabila splitske "dionice".

No, još su jednom Splićani pokazali srčanost i odbili Olimpijin pokušaj da se potpuno vrati u utakmicu. Trica 17-godišnjeg Jukića vratila je prednost još jednom na dvije znamenke - 58:48.

Splićani su u 33. minuti još držali 63:53, no sve su teže dolazili do poena, a Olimpija je serijom od 6:0 stigla na 63:59. Vujčićevih pet poena u nizu vade Žute iz napadačke krize, za 68:61 tri minute prije kraja.

Nedostajao je još jedan napadački raspoložen par ruku Žutima u završnici, Olimpija je obranu fokusirala na Vujčiću i došla na 68:66 dvije minute prije kraja. No, priključuju se, najprije Sobin, a potom iz slobodnih bacanja Subotić opet daju zraka Splitu (72:66, 74 sekunde prije kraja).

Olimpija nije uspjela brzim pokušajima za tri opet zakomplicirati utakmicu, borbeni Splićani sačuvali su veliku pobjedu i na najbolji mogući način zaključili turbulentnu 2012. godinu.

Josip Sobin utakmicu je završio s 18 poena i sedam skokova, Nikola Vujčić s 14 poena i četiri asistencije, a sjajni Srđan Subotić s 12 poena, osam skokova i devet asistencija. Kod Union Olimpije su s 14 poena završila trojica - Prepelič, Ranniko i Salin.

• Obrisan korisnik23.12.2012. u 23:54
    nema ništa od molitve. samo iznositi gole činjenice. plača pročelnika za sport grada splita iznosi cca 300 000 kuna godišnje. I nije on jedini koji ima te pare, a ne radi ništa. Pare za jugoplastiku odma ili javni linč. A di su pusti zaposleni po babi i stričevima, pa kojekakvi socijalni slučajevi... [više na forumu]
  • balaspo23.12.2012. u 22:16
    10 igraca dalo prvih 10 poena, zanimljivo
    balaspo
  • narada10823.12.2012. u 21:06
    Ovog put neću komentirati sjajne Splićane jer je MVP Zutih sve rekao poslije tekme. Valja se moliti za budućnost KK Splita...
    narada108
  • Obrisan korisnik23.12.2012. u 19:21
    Moja prognoza je srećom bila pogrešna. Split je kontrolirao utakmicu, a Vujčić opet pokazao kolika je klasa i zašto je uvijek dobro imati takvog iskusnog igrača da povuče kad treba. Samo me čudi kako igrači Oplimpije nisu pokušali iznudit peti faul Subotiću, kakvo je suđenje ove sezone to inebi... [više na forumu]