Igokea poslije šest pobjeda potpisala kapitulaciju u Podgorici

Ante Zovko • ponedjeljak, 24.12.2012.

Budućnost je sebi, ali i drugim momčadima iz vrha ABA lige poklonila pobjedu protiv vodeće Igokee u posljednjoj utakmici 15. kola. Aleksandrovčani su zaustavljeni u Morači sa 76:71.

Nakon Cedevite i Zadra, Budućnost je tek treća momčad koja je zaustavila Igokeu ove sezone. Gosti su u Podgorici prijetili do posljednje minute, ali su poslije šest uzastopnih pobjeda morali potpisati kapitulaciju.

Stekavši devet poena prednosti na poluvremenu (40:31), Budućnost je uspjela povesti 46:35 u trećoj dionici, ali je upala u loš ritam promašivši sedam napada zaredom. Jorović približava goste na četiri razlike (47:43), ali Mihailović i Marko Popović pogađaju po tricu vrativši crnogorskom prvaku dvocifrenu prednost.

Igokea nije odustala i tri minute prije kraja došla je do četiri poena zaostatka, u zadnjoj minuti bila je nadomak izjednačenja kad je Edwards poentirao, ali domaći igrači bili su koncentriraniji u završnici.

Vitkovac s 14 poena i Popović s 13 predvodili su Budućnost, a Aleksa Popović i Mihailović dodali su po deset. Jorović je postigao 15 za Igokeu.