Igokea nesavladviva u Laktašima, Zvezda slavila u Ljubljani

Ante Zovko • subota, 05.01.2013.

Nitko ne može stati na kraj Igokei na njezinom parketu ove sezone, pa to nije uspio ni Radnički. Poraz Cedevite iskoristila je i Crvena zvezda sigurnom pobjedom kod Union Olimpije, a izglede za Final Four zadržala je Budućnost uvjerljivim slavljem kod MZT-a.

Branko Jorović predvodio je doprvaka BiH s 12 poena u prvoj četvrtini otvorenu serijom 10:2. Nako što se Radnički vratio, Igokea opet bježi, ovaj put na 29:19. Raspoloženi Jorović popravljao je svoju statistiku, a domaći su ubrzo imali 39:24. Međutim, u završnici druge četvrtine Radnički dolazi na samo 45:37.

Kragujevčani se nisu imali namjeru predati i tricom Whitea stigli na minimalan zaostatak (55:54). Predvođen Ćapinom, Radnički u 29. minuti vodi 59:58, no Igokea je bila koncentriranija u završnici. U posljednju minutu ušlo se s izjenačenjem. Nakon što je Igokea iz slobodnih bacanja povela 85:81, Borisov stavlja tricu, ali novom serijom slobodnih bacanja Igokea stavlja točku na "i".

Jorović je postigao 22 poena, Joksimović 20, a Komatina 12 za Igokeu. Ćapin je potrošio mnoštvo šuteva za 29 poena dodavši šest asistencija i pet skokova. White je pridodao 13, Sinovec 12.

Budućnost je ostala u igri za završni turnir drugom pobjedom protiv MZT-a ove sezone, ovaj put u Skoplju. Presudna je bila furiozna druga četvrtina crnogorskog prvaka poslije koje domaćima nije bilo povratka.

Aleksa Popović i Strahinja Milošević kombinirali su 20 od 29 poena Budućnosti u drugih deset minuta, tijekom čega su gosti otišli na 51:30 na poluvremenu. Blijedom izdanju MZT-a pridonio je i Todor Gečevski koji je u završnici treće četvrtine završio na klupi zbog tehničke pogreške, što mu je bila i peta osobna.

Milošević je završio susret s 14 poena, šest skokova i dvije blokade, Popović, Lee i Bost s po 13. Isto toliko za MZT je dao Čekovski, a Stojanovski 11.

Dobivši Olimpiju u skoku (44-31), uz 23 poena Rakočevića, Crvena zvezda nanijela je Ljubljančanima osmi poraz ove sezone i napravila još jedan veliki korak prema Final Fouru iskoristivši poraz Cedevite.

Sve je išlo na ruke Beograđanima koji su konstantno vodili. Kako je slovenski šut za dva u prvom poluvremenu bio tek 19 posto, gosti su brzo poveli 24:14, a kasnije 44:31. Rakočevićevim tricama u trećoj četvrtini Zvezda je održavala sigurnu prednost. Najviše što je se Olimpija uspjela približiti bilo je 51:58, ali slabe tri minute bacile su je opet u veliki minus.

Baynes je potigao 13 poena za domaće, Rannikko 12, a Prepelič i Salin po devet. Savović je upisao 13 za Zvezdu.