Cibona pala u dvosatnoj utakmici u Beogradu, Partizan sve prelomio u završnici

Ivor Krapac • subota, 05.01.2013.

Košarkaši Cibone doživjeli su još jedan poraz u ABA ligi u utakmici koju su mogli dobiti. Još jedan takav nastup Vukova dogodio se u Beogradu, gdje je domaći Partizan sve riješio u posljednje dvije minute, u susretu koji je bio obilježen i polusatnim prekidom u drugoj četvrtini zbog nereda na dijelu tribina...

Cibona je imala dobru priliku za pobjedu u još jednoj gostujućoj utakmici u regionalnoj ligi, s još većim izgledima nego nedavno u Laktašima i Skoplju, ali kao i u dvobojima s Igokeom i MZT-om, momčad Danijela Lutza ponovno nije ostvarila željeno. Partizan je pred svojim navijačima slavio sa 74:68 i time zadržao čvrsti smjer prema Final Fouru, dok su Vukovi ostali u donjoj polovici ljestvice.

Bila je to utakmica s prekidom dugim pola sata u drugoj četvrtini, zbog bacanja pirotehnike s dijela tribina koji je potom ispražnjen, a tražeći glavni razlog da su Cibosi ostali praznih ruku, u prvi plan izbit će organizacija igre.

Najveći dio minuta na poziciji razigravača dobio je Smush Parker, koji je ove večeri djelovao štetno za svoju momčad i bilo bi bolje da je igrao manje. Kako je Davor Kus bio na parketu samo početkom utakmice, dok su Hrvoje Kovačević, Dario Šarić i povremeno DJ Strawberry pokrili ostatak minutaže, nije bilo idealne opcije da to izgleda bolje.

Prekid produžio utakmicu na više od dva sata

Rano u drugoj četvrtini dogodio se prekid koji je potrajao pola sata. Kod 19:16 za Partizan u 12. minuti, manja skupina domaćih navijača u sukobu s ostatkom dvorane zapalila je bengalke i počela bacati petarde na parket, igrači su poslani u svlačionice, a nastavak se dogodio nakon što je sporni dio tribina ispražnjen kako bi se stekli uvjeti za igru.

Odlazak s parketa nije razveselio nikoga, a na licu i ustima Duška Vujoševića moglo se vidjeti da je bio baš jako ljut.

Problemi s organiziranjem napada osobito su se osjetili s 22 izgubljene lopte, koliko su Cibosi imali protiv suparnika protiv kojega je teško i kada ne izgledate toliko konfuzno.

Ipak, i sa svim tim poteškoćama, Cibona je mogla slaviti. Zahvaljujući jako dobrom učinku Darija Šarića na oba kraja parketa u četvrtoj četvrtini, Vukovi su dvije i pol minute do kraja vodili sa 64:63, da bi domaće potom prema pobjedi usmjerili Leo Westermann i Vladimir Lučić, uz trice za vodstvo sa 66:64, odnosno 69:66.

Cibosi u završnici utakmice nisu napravili puno u napadu, a Beograđane su prema cilju dodatno približili koš i pogođeno dodatno bacanje Dragana Milosavljevića, za povećanje na 72:66. DJ Strawberry je 40 sekundi do kraja ubacio za smanjenje na 72:68, a Vukovi su se potom odlučili na branjenje bez prekršaja i dali Partizanu puno vremena, što se nije pokazalo najboljim odabirom.

Iako su uspjeli obraniti taj napad, Cibosi su do lopte došli tek 15-ak sekundi do kraja, a sve šanse da se završnica dodatno zakomplicira propale su nakon što je Lučić presjekao dodavanje Tomislava Zubčića i zakucavanjem u kontri postavio završni rezultat.

Prije nego je Partizan došao na svoje u posljednjim minutama, Cibona je cijelo vrijeme bila u igri, a poslije prekida zbog izgreda na tribinama rano u drugoj četvrtini, Lutzova momčad izgledala je bolje nego u ranijem dijelu utakmice. Bilo je pozitivnih razdoblja, bilo je i pogrešaka, ponajprije izgubljenih lopti na jaki pritisak domaćina na vanjskim pozicijama, a rezultatski je sve ostajalo vrlo izjednačeno.

Vukovi će se moći osvrnuti na brzo propuštenih 48:42 kada su bili u naletu u trećoj četvrtini, dugo držeći domaće bez ubačaja iz igre. U 33. minuti imali su i 58:53, no i u posljednjoj dionici Partizan je izveo ekspresni povratak.

Najefikasniji igrač pobjednika bio je Dragan Milosavljević (15 poena, pet skokova), dok se Vladimir Lučić pridružio s 13 poena, ali s dosta problema sa šutom iz igre (3/8) i iz slobodnih bacanja (5/8). Drew Gordon dodao je 11 poena i sedam skokova, a Davis Bertans 10 poena, uz 2/4 za tricu.

DJ Strawberry ubilježio je 19 poena za Cibonu, devet u prvoj četvrtini, uz 6/15 za dvicu i 2/3 za tricu, a dodao je i sedam skokova. Tomislav Zubčić imao je 14 poena i pet skokova, Andrija Žižić 13 poena, a Dario Šarić 12 poena i pet skokova.

• Obrisan korisnik08.01.2013. u 14:04
    Sisport, pa ti si i u 2. mjesecu pisao eseje o tekmi Partizan-Cibona, jasno kako Cibona nije pokradena, iako je to bila zaista mučki. http://www.hrsport.net/vijesti/435376/kosarka-aba-liga/antunovic-protiv-partizana-masakr/ Imaš 120 postova, od toga 100 kontra Cibone. Sjaši više, kupim ti godišnju... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.01.2013. u 12:34
    Šteta za Cibose da su izgubili, imali su Partizan isto kao i Zadar kao što ih je imao u Beogradu na početku sezone, ali, Cibona nema beka, onaj Parker je stvarno van svake forme, pa ne može on igrati, što se dogodilo Kusu, on je moga odraditi koju minutu više, to je sigurno, ali Zubčić je za mene... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik06.01.2013. u 12:32
    bezveze pljujete po Parkeru,jedna losa utakmica i to je to,da je Hrvat dizali bi ga u nebesa,isto je vecina mogla pljuvat po Saricu,bio je los par utakmica dok se nije ufurao,vjerujem da ce isto tako biti i s Parkerom :)
  • beaver06.01.2013. u 11:07
    citam razna prepucavanje tu a nitko ne kaze kako je kvaliteta kosarke zapravo losa. odluke, treneri i ostalo je ispod razine