Splićani "ratovali" 40 minuta i sa sobom i s protivnikom, no viroza i Igokea odnijeli pobjedu

S Gripa:Bernard Jurišić • subota, 12.01.2013.

Kao da nije bilo dovoljno što je na Gripe stigla vodeća momčad ABA lige, Splićani su se morali boriti i s posljedicama viroze koja ih je ostavila praktično bez treninga tijekom tjedna. Borili su se Žuti svim snagama protiv Igokee, ali snage jednostavno nije bilo dovoljno...

Virozom poharani Splićani Igokeu su dočekali željni prve domaće pobjede u 2013., nakon dvije vezane gostujuće kod Cedevite i Osječkog sokola. Gosti iz Aleksandrovca u Split su stigli kao vodeća momčad lige, s dvije pobjede prednosti pred pratnjom.

Utakmica je otvorena bez velike prednosti na bilo kojoj strani, a nakon početnog plusa na strani gostiju Kraljević je potaknuo seriju od 8:0 za splitsku prednost 17:12 u osmoj minuti. Igokea nije momčad koju se tek tako može "slomiti", pa su već na otvaranju druge četvrtine prednost vratili na svoju stranu (21:25).

I Milorad Dodik na Gripama

Iako nije bio najavljen, na Gripe je večeras stigao i prvi čovjek Republike Srpske Milorad Dodik. Dodik je utakmicu gledao iz svečane lože, a iako figurira kao "prvi navijač" kluba iz Aleksandrovca, prvi čovjek Igokee je njegov brat Goran Dodik.

Splićani su između 14. i 19. minute upali u napadačku krizu, a bilo je i iz prvog pogleda na lica domaćih igrača očito da je viroza ostavila ozbiljne energetske posljedice. Vujčić, Mimica, Sobin i Subotić disali su "na škrge", a pet minuta bez koša iz igre Splićani su koliko-toliko kompenzirali čvrstom obranom, pa Igokea nije otišla na veliku prednost (27:32).

Duhove na tribinama uzburkao je jedan sumnjiv prekršaj Sobina, na što se nadovezala i tehnička klupi Splita zbog prosvjeta. Igokea je otišla na 28:35, ali na poluvrijeme su Splićani otišli sa samo pet poena zaostatka (30:35), iako nisu izgledali dobro. Puno više zvižduka od gostiju prilikom odlaska u svlačionice dobila je sudačka trojka.

I u trećoj četvrtini publika je puno toga zamjerala sucima, a dok su se tribine i suci "svađali", Splićanima su iz obruča "curili" čak i ziceri. Jorović je predvodio Igokeu do dvoznamenkaste prednosti (30:40), potom i do najviših 36:50, no Žuti su se svim preostalim snagama pokušavali održati u utakmici. Malo Kraljević, malo Krušlin, malo Dijan i u posljednju četvrtinu ušlo se s 44:52.

Trica Vukušića, pa presječena lopta Kraljevića spustila su Splićane na samo 48:52 u trećoj minuti posljednje četvrtine. Digla se i publika, grmjele su Gripe, no kratko je trajala nada u povratak. Teška trica Jorovića uz dodatno bacanje prelomila je utakmicu konačno na stranu Igokee, otišli su gosti na 48:61 i bilo je jasno da za izmučene Splićane povratka više nema.

Pokušali su Žuti još jednom, spustili zaostatak na 56:61, imao je Mimica i kontru za novi pokušaj drame, no Jorović je blokadom samo potvrdio naslov igrača utakmice. Zabio je 24 poena, uz šest skokova i četiri osvojene lopte.

Splićani su i ovog puta ostavili srce na parketu, no večeras su jednostavno imali previše protivnika. Najbolji strijelci kod Žutih bili su Kraljević (četiri blokade) i Krušlin s po 14 ubačaja.

• Obrisan korisnik13.01.2013. u 00:25
    mimica je van forme. da su pogodili zicere dobili bi utakmicu. šteta.
  • Obrisan korisnik12.01.2013. u 23:59
    Bilo bi to super sa Katićem.Ajde više dečko zaigraj.
  • Obrisan korisnik12.01.2013. u 22:45
    dosada u splitu najbolji gostujući klub..ekipa igra disciplinirano,taktički zrelo bez pojedinca koji iskače...trener odličan,ekipa stvarno dobro posložena...našima svaka čast..ali mimice nema nigdje već 3-4 utakmice,vujo umoran od svega ali iskustvo i godine čine svoje, kruška Ok, kraljević večeras... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik12.01.2013. u 22:24
    Nisam moga večeras doć na Gripe pogledat utakmicu, ali mi je čak i drago jer ne bi volia bit u istom prostoru sa onim primitivcem i seljačinom koja se odaziva na ime Milorad Dodik.Žutima svaka čast.
  • Obrisan korisnik12.01.2013. u 21:52
    Neznan šta je bilo gore, igra ili suđenje...Kraljević danas dobar, ali bez prvenstveno Mimice i ostalih nije išlo