Cedevita se oporavila od lošeg starta i očekivano svladala oslabljenu Olimpiju

Branimir Korać, Edvard Burić • subota, 19.01.2013.

Košarkaši Cedevite upisali su pobjedu koja se od njih i očekivala. Ugostili su prilično oslabljenu Union Olimpiju i na kraju su slavili 73:67 iako je Olimpija na sedam minuta prije kraja još uvijek prijetila...

Niti Cedevita, a niti Union Olimpija nisu niti priželjkivanog izdanja. U odnosu na početak sezone obje momčadi su doživjele značajne promjene, no bez obzira na sve Cedevita ima dosta jaču momčad i morala je unatoč lošem psihološkom stanju upisati pobjedu.

Na kraju joj je to i uspjelo, slavila je 73:67, no Union Olimpija se dugo borila, bila je na šest minuta prije kraja na svega tri poena zaostatka, ali nakon tehničke pogreške najiskusnijeg igrača Ljubljančana Teemua Rannikka, Cedevita se odvojila na plus devet i više nije imala problema.

Ulazak u utakmicu bio je za Cedevitu kao iz noćne more. Ionako sve što se događalo oko kluba vezano uz kažnjavanje igrača i izbacivanje Lukše Andrića iz kruga prve momčadi nije ostavilo dobar trag, a još je lošija situacija bila kada se u utakmicu ušlo s minusom 16:5 protiv golobradog protivnika.

30. Cedevita ovosezonska utakmica

Košarkašima Cedevite utakmica protiv Union Olimpije bila je 30. službena u sezoni. Ovo im je 18. NLB dvoboj, a upisali su deset pobjeda i osam poraza. Tome treba pridodati deset euroligaških utakmica u kojima je Cedevita upisala dvije pobjede i osam poraza. Igrali su i dvije kup utakmice. Pobjede su upisali u Kupu Dražena Petrovića (protiv Cibone) i u četvrtfinalu Kupa Krešimira Ćosića protiv Jollyja iz Šibenika. Ukupno je u 30 utakmica Cedevita ostvarila 14 pobjeda i upisala 16 poraza.

Ipak, u posljednje tri minute prvog poluvremena Cedevita je uspjela napraviti seriju 8:0 i smanjiti zaostatak na već prihvatljivijih 16:13.

Sve do sredine druge četvrtine Olimpija je još uvijek kontrolirala utakmicu, imala je u 15. minuti vodstvo 25:18, no onda su domaćini počeli igrati. Serijom 14:0 preuzeli su vodstvo i smirili Ljubljančane te su na odmor otišli s vodstvom 32:29.

U drugom dijelu ipak bolje izdanje Cedevite. U trećoj četvrtini su održavali prednost koja je varirala od poena do sedam poena viška, a uoči posljednje dionice domaćin je vodio 51:46.

U već spomenutoj 34. minuti Union Olimpija je bila još uvijek u igri, zaostajala je malih 56:53, no onda je prvo Suton zabio, zatim Rannikko dobio tehničku i s pet poena Ilievskog u nizu Cedevita se odvaja. U 38. minuti prednost je iznosila 70:58 i Ljubljančani su u završnici uspjeli tek smanjiti visoki zaostatak.

Najbolji u redovima Cedevite bili su Vlado Ilievski s 13 poena i osam asistencija te Marino Baždarić i Goran Suton s po 12 poena, a Suton je uhvatio i osam skokova. Kod Union Olimpije Dino Murić je ubacio 14 poena i uhvatio deset skokova, a 14 poena je upisao i Klemen Prepelič.