Crvena zvezda rutinski do pobjede nad MZT-om

Filip Han • nedjelja, 27.01.2013.

U 19. kolu ABA lige Crvena zvezda ugostila je u dvorani Pionir momčad MZT Skopje. Crveno-bijeli došli su do pobjede bez većih problema u utakmici za koju je nakon samo nekoliko minuta prve četvrtine postalo jasno da neće biti previše napeta. Kod pobjednika se istaknuo Igor Rakočević.

MZT je utakmicu otvorio solidnom obranom i brzim protokom lopte u napadu. Zvezda se nakon nekoliko promašenih šuteva i izgubljenih lopti ipak pribrala i agresivno krenula na napadački skok. Tako su iz drugih prilika zabijali koševe, a zatim su se probudili i u obrani te ukrali nekoliko lopti iz čega su zabili lagane poene u tranziciji.

U poentiranju su prednjačili Igor Rakočević i Raško Katić, koji su zajedno postigli 18 od Zvezdinih 26 poena u prvoj četvrtini. Trener Makedonaca Aleš Pipan dobio je tehničku nakon prve četvrtine zbog prigovora sucu Sretenu Radoviću, koji je poništio koš postignut u posljednjim trenucima četvrtine.

MZT je vukao Damjan Stojanovski zabivši u prvom dijelu deset poena, ali početkom druge četvrtine ozlijedio se u jednom sudaru s Rakočevićem i više nije ulazio u igru. MZT se još neko vrijeme držao u igri zahvaljujući tricama Čekovskog i Davisa i Zvezdinu slabom izvođenju slobodnih bacanja, no u samo dvije minute MZT dobiva dvije tehničke. Boris Bakić dobio je prvu zbog simuliranja, a nakon nepune dvije minute drugu dobiva klupa MZT-a zbog prigovora.

Sve to je uzrokovalo Zvezdino odvajanje koje su nakon dobre obrane i dviju ukradenih lopti dovršili Rakočević polaganjem u kontri i De Marcus Nelson tricom s deset metara. Na poluvremenu je rezultat bio 60:38.

Treća je četvrtina otvorena s puno pogrešaka i promašenih šuteva Makedonaca. Potpuno je nestala čvrsta obrana iz prve četvrtine pa su primili i nekoliko laganih koševa. Zvezda je za to vrijeme koristila sve prilike koje su joj se otvorile i dugim napadima mirno čuvala prednost do kraja utakmice.

Rakočević je na kraju došao do 25 poena šutirajući iz igre 11/16, a tome je dodao i pet asistencija. Raško Katić zabio je 14 poena, a po devet su dodali Nelson i Vuk Radivojević. Kod MZT-a, osim Stojanovskog, dvoznamenkasti su još bili Todor Gečevski s 12 i Gjorgi Čekovski s 11 poena.