"Crna rupa" u drugoj četvrtini odnijela Splićanima šansu kod Partizana

Bernard Jurišić • subota, 02.02.2013.

Košarkaši Splita doživjeli su očekivani poraz na gostovanju kod srbijanskog Euroligaša Partizana. Nakon dobrog ulaska u utakmicu Žutima je šansu za neizvjesniji završetak odnijela "crna rupa" u drugoj četvrtini koja je Partizanu na otvaranju drugog dijela donijela +17...

Splićani su bez Nikola Vujčića vrlo dobro otvorili utakmicu protiv Partizana i držali rezultatsku prednost u prvoj četvrtini. Nakon 2:7 i 7:11 Partizan je tek u 10. minuti prvi put poveo nakon početnih 2:0.

Zonska obrana Splita izgledala je jako dobro na prijelazu s prve u drugu četvrtinu, a Partizanovci čak sedam minuta nisu zabili koševe iz igre. Split je tricom Subotića poveo 17:20, no nakon toga je splitski napad upao u "crnu rupu".

Nekoliko minuta oba su protivnika bila bez ubačaja, a onda je proradio Partizan. Serijom od 15:0 Beograđani su okrenuli prednost na svoju stranu (32:20), a tek je u posljednjem napadu druge četvrtine Sobin prekinuo osmominutni napadački post Žutih za 32:22 na poluvremenu.

Kriza Žutih trajala je još tri minute u drugom poluvremenu, kad je Partizanova prednost narasla na 40:23. Nakon toga Splićani su konačno opet počeli igrati.

Subotić je vukao napad, u jednom trenutku na njegovom je kontu bilo 16, a svih ostalih Splićana 13 poena. No, mic po mic učvršćivala se obrana Splita, Kraljević je s čak šest blokada rastjerao Partizanovce iz reketa, a trica Krušlina Žute je spustila na zaostatak od 49:42 na kraju treće četvrtine.

U posljednjem periodu Split je imao nekoliko prigoda dodatno smanjiti minus, no nisu uspijevali. Promašili su i neka lagana polaganja, ali obranom su i dalje utakmicu držali u kakvoj-takvoj neizvjesnosti. Vukušić je najpije zakucavanjem smanjio na 55:47, potom tricom na 64:57 dvije minute prije kraja, no dalje od toga Splićani nisu mogli.

Subotić je bio jedini dvoznamenkast kod Splita, s 18 poena i sedam asistencija, ali i šest izgubljenih lopti u utakmici koju je odigrao gotovo bez predaha. Kod Partizana su najefikasniji bili Vladimir Lučić sa 16, te Gagić i Musli s 12 poena.

• Obrisan korisnik03.02.2013. u 12:46
    Dobro pobednik se unapred znao. Dobili su ih i u Splitu, a Partizan kuci je samo Zvezda dobila.
  • Obrisan korisnik02.02.2013. u 21:31
    Partizan dobio zasluženo...Mimice opet nigdje, pa ne mogu vjerovat da čovjek koji 12-13 god igra košarku nemože pogodit bacanje-Sobin, Suba dobar premda puno solaže,Kraljević sve očekivano,Vukušić iskustvo dolazi do izražaja,Dijan Ok,a Marinelliju je bolje da igra za juniore dok još može jer nije... [više na forumu]