Mađari namučili Zvezdu, Olimpija se nekoliko puta vraćala za pobjedu

Filip Han • subota, 02.02.2013.

Crvena zvezda došla je do pobjede nad Szolnokijem teže od očekivanog, iako konačni rezultat možda to ne pokazuje. Ista je stvar s utakmicom Skopja i Olimpije, jer razlika ne pokazuje dobru priliku koju su Makedonci propustili iskoristiti.

Utakmica između Szolnokija i Zvezde bila je puno neizvjesnija nego što se moglo očekivati s obzirom na pozicije dviju momčadi na tablici. Mađarska je ekipa dobro otvorila utakmicu ponajviše zahvaljujući Rashadu Bellu, koji je s nekoliko dobrih poteza davao energiju svojim suigračima.

Zvezdu je, po običaju, vukao Igor Rakočević dobrim akcijama na oba kraja terena, a pomagao mu je i Boris Savović. Nijedna se ekipa nije uspjela značajnije odvojiti tijekom prve dvije četvrtine i na poluvrijeme odlaze s prednošću Szolnokija od 49:46.

Treća se četvrtina nastavila u izjednačenom tonu sve do posljednje minute kada Mađari ulaze u seriju promašaja i pogrešaka što omogućuje Zvezdi da na odmor ode s četiri koša prednosti.

Szolnokijeve greške nastavljaju se i na početku posljednje četvrtine, a Zvezda to koristi kako bi povećala prednost. Napade je predvodio Vuk Radivojević i Szolnoki se našao u minusu koji nije uspio stići do kraja utakmice. Konačan rezultat bio je 96:83.

Najbolji u redovima crveno-bijelih bio je Rakočević s 22 poena i valorizacijom 27, slijede ga Savović sa 17 te Radivojević i De Marcus Nelson s 10 poena svaki. Szolnoki je predvodio Akos Horvath s 13 poena, dvoznamenkasti su još bili Sead Šehović i Bell s 10 postignutih koševa.

Izjednačena utakmica odigrala se i u Skopju. MZT i Olimpija bili su u egalu do sredine druge četvrtine, kada Makedonci serijom koševa Todora Gečevskog odlaze na desetak koševa razlike. Olimpija smanjuje prednost zahvaljujući dobroj obrani koja je prisilila MZT na nekoliko promašaja, pa na poluvrijeme Slovenci odlaze sa šest koševa minusa.

Početkom treće četvrtine Alen Omić zabija dva bacanja, a Jan Močnik tricu i činilo se da će se Olimpija potpuno vratiti u utakmicu. No tada Bakić uzvraća tricom, a klupa Olimpije zarađuje tehničku pogrešku, što je ponovo omogućilo Skopju da se odvoji.

Olimpija se drugi put vraća koševima Omića i Blažiča i na kraju treće četvrtine prelaze u vodstvo. Posljednja je četvrtina otvorena pogreškama s obje strane, ali nakon tri minute Dražen Bubnić i Teemu Rannikko odvode Olimpiju na prednost od osam koševa. Ovoga puta vratio se MZT predvođen Gečevskim i Čekovskim te se ušlo u završnicu s puno slobodnih bacanja. Slovenci su bili precizni, Makedonci su promašivali što je na kraju dovelo do rezultata 76:87 za Olimpiju.

Bubnić je zabio 20 poena za Olimpiju, 16 su imali Blažič i Omić. Prvi strijelac utakmice bio je Gečevski s učinkom sezone od 26 poena, 7 skokova i tri ukradene lopte. Pratili su ga Kiril Nikolovski sa 17 poena i Cade Davis s 11.

• Obrisan korisnik04.02.2013. u 10:05
    dobro je napisano, 30 minuta je bio egal,cak su se i u posljednjoj cetvrtini madjari vratili na -5. par cudnih odluka koje i nisu cudne jer je Covic sjedio uz parket i to je to. Nikakva rutinska pobjeda iako Zvezda igra dobro.
  • Obrisan korisnik03.02.2013. u 12:50
    Namucili :) Smesan naslov. U drugom je poluvremenu postojao samo jedan tim a to je Crvena Zvezda! Pre bih rekao rutinska pobeda posle niza teskih utakmica! I jos jedna stvar, kladim se da ce Zvezda odneti titulu sa F4.
  • Obrisan korisnik03.02.2013. u 11:18
    Zasto ovakve tekstove pisu ljudi koji nisu uopste gledali utakmicu vec samo pratili na livescore preko sajta ABA lige?? Solnoki je do zadnje cetvrtine igrao kao u transu,pogodili su 9 trojki iz 11 pokusaja i imali za 2 oko 75%!I opet vodili samo 2-3 razlike..Onda je Zvezda dala gas,zaigrala odbranu... [više na forumu]