Montepaschi uz bok Barceloni, treći uzastopni euroligaški poraz Tabakove momčadi

Ivor Krapac • petak, 15.02.2013.

Montepaschi iz Siene pridružio se Barceloni na vrhu skupine F drugog kruga košarkaške Eurolige. Talijanska momčad je u sedmom kolu Topa 16 pred svojim navijačima svladala Caju Laboral, uz odlično obavljeni posao u drugom poluvremenu...

Poslije sedam od 14 kola Topa 16, Barcelona i Montepaschi nalaze se na čelu skupine F. Dok je u Barceloninom slučaju to u skladu s očekivanjima, Montepaschi je iznenadio dosad ostvarenim u drugom krugu, a do nove pobjede i popravljanja omjera na 6-1 talijanski je klub došao s 85:74 protiv Caje Laboral na domaćem parketu.

Momčadi Žana Tabaka ovo je bio treći euroligaški poraz u nizu. Nakon što su u Top 16 krenuli s 4-0, sada su na 4-3.

Montepaschi je sve riješio u drugom poluvremenu, u kojem su u obrani sasvim poremetili goste zonom, a u napadu "rešetali" vanjskim šutom, s izvrsnih 15/26 za tricu na kraju utakmice. Caja Laboral je poslije prvih 20 minuta vodila s 37:35, ali nakon što su domaći dobili treću četvrtinu s 26:13, u posljednjih 10 minuta više nije bilo puno dvojbi kome će pripasti pobjeda.

Već po običaju, u dresu kluba iz Siene najviše je pokazao Bobby Brown, ovog puta s 18 poena i pet asistencija, ali i šest izgubljenih lopti. Matthew Janning i Daniel Hackett dodali su po 16 poena, a David Moss imao je devet poena i 11 skokova, uz neuobičajen šut iz igre, 0/9 za dvicu i 3/3 za tricu.

Maciej Lampe ubilježio je 17 poena i pet skokova za Caju Laboral. Prvi u pratnji bio je Nemanja Bjelica, s 15 poena, sedam skokova i tri osvojene lopte.