Veliki kiks Cedevite, Stojanovski pogodio za pobjedu Makedonaca u Zagrebu

Iz Doma sportova:Edvard Burić • nedjelja, 17.02.2013.

Cedevita je u borbi za Final Four ABA lige napravila veliki kiks izgubivši na svom parketu od skopskog MZT-a 80:78. Šest minuta prije kraja susreta Cedevita je imala 11 poena razlike, no nije zadržala tu prednost, a 3,9 sekundi prije kraja Ognen Stojanovski je ubacio za 80:78 i pobjedu MZT-a...

Cedevita je ponovno izgubila pristojnu prednost u posljednjoj četvrtini i znatno si zakomplicirala situaciju u borbi za najviše pozicije u regionalnoj ligi. Nakon Cibone u finalu kupa, završnicu utakmice od Cedevite bolje je odigrao i MZT.

Gostujući navijači

Goste je u Zagrebu bodrilo 20-30 navijača. Naoružani zastavama smjestili su se na glavnu tribinu i navijali za svoje ljubimce. Igrači su im se na najbolji način odužili. Poklonili su im pobjedu koju su zajednički proslavili nakon 40 minuta vrlo zanimljive utakmice.

Zagrepčani su praktički čitavu utakmicu bili u vodstvu, izgledalo je kao da Makedonci neće biti pretvrd orah, ali na kraju u Skoplje sasvim zasluženo odlaze bodovi.

Cedevita je prvih deset minuta dobila 22:20 nakon trice Marka Tomasa u posljednjoj sekundi. Goste su držali braća Stojanovski s kombiniranih 13 poena. Kitchen je s druge strane bio raspoložen i nosio igru Cedevite.

Momčad Ace Petrovića u drugoj četvrtini odlazi na 35:29 i tjera gostujuću klupu na minutu odmora. Gosti u nastavku preko Gečevskog smanjuju na 37:36, ali odgovara im Kitchen za 41:36 na poluvremenu.

U drugom poluvremenu tempo je nešto pao, a Makedonci su se sasvim dobro držali. Iako su zabili nekoliko šuteva preko ruke, nikako ne možemo reći da su bili u podređenom položaju. Nakon tri četvrtine bilo je 61:56 i nikakve drame nije bilo na vidiku.

Acini problemi

Trenera Cedevite u posljednjoj minuti (36 sekundi do kraja) prvog poluvremena razljutio je zapisnički stol. Kitchen je bio na liniji slobodnih bacanja, a strateg Cedevite pokazao je na minutu odmora koju želi iskoristiti nakon slobodnih bacanja i idućeg makedonskog napada. Barem je on tako mislio da je pokazao. Stol se oglasio odmah nakon što je Kitchen realizirao svoja bacanja i izazvao ljutnju Cedevitinog trenera.

Barem su tako mislili Cedevitini navijači. Kada je Cedevita preko kapetana Marina Baždarića otišla na 69:58 i najveći makedonski optimisti počeli su gubiti nadu. Ipak, vrlo borbeni i motivirani igrači MZT-a nisu se predavali i polako su počeli nagrizati prednost domaćih.

Cedevita je odjednom izgubila glavu, napadi bez Kitchena nisu bili dobri i u posljednju minutu ušlo se s 78:76 za makedonskog prvaka. Cedevita je preko Šuputa s linije slobodnih bacanja izjednačila, a pobjedu i veliko slavlje gostima donosi Ognen Stojanovski. Tomas u posljednjem napadu iz vrlo teške situacije nije mogao zabiti i bodovi odlaze u Skoplje.

Kod Cedevite Miro Bilan je upisao 19 koševa. Tomas je dodao 13, a Šuput i Kitchen upisali su po 12 poena. Kod gostiju najefikasniji su Nikolovski s 15 poena i Damjan Stojanovski s 14 postignutih koševa.

• Obrisan korisnik18.02.2013. u 11:27
    jesu i sada suci krivi, što ste prosuli +11 (identična prednost kao i protiv cibone)? jel' i sada netko provocirao tomasa? jesu ona 3 makedonska navijača stvorila atmosferu linča:)?smiješan klub sa smiješnim trenerom i još smješnijim sportskim direktorom!p.s. nadam se da NEĆETE na F4, pa da vidim... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.02.2013. u 11:25
    Zar je moguće da je moj komentar ozbiljno shvaćen?
  • Obrisan korisnik18.02.2013. u 10:03
    emil "the tulip" tedeschi stvarno sam mislio da si pametniji čovijek,pa nemožeš dat klub u ruke mamiću,novoselu,skelinu(koji uopće neznam šta tamo radi?) i sličnim šarlatanima!!jer onda ti se događaju greške; da u pola sezone ostaneš bez pola igrača,a trener ti je kumče od sportskog... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.02.2013. u 08:08
    Odakle 1.000 ako je na HR2 spiker pročao o 300, max 350 ljudi (u tijeku 2. četvrtine). Šta je na završnicu došlo 700 ljudi?
  • Obrisan korisnik18.02.2013. u 08:06
    Aco je koristio 7 igrača !!?? Tipično za njega. Igra ozljeđeni Baždarić a Mašić 0 minuta. U finalu sa Cibonom je raubao Wrighta (44 minute) a Baždarića zaboravio na klupi. U današnjoj košarci to danas ne prolazi. Za mjesec dana će iscjediti i Wrighta i Šuputa i Tomasa....