Crvena zvezda sjajnom završnicom ponovno svladala Partizan

Lovro Štrbinić • nedjelja, 17.02.2013.

Košarkaši Crvene zvezde još su jednom svladali momčad najvećeg rivala. Nakon slavlja u Kupu bolji su bili i u ABA ligi te tako nastavili borbu za prvo mjesto uoči završnog turnira...

Slavljem nad najvećim rivalom Partizanom u prekidanom finalu domaćeg Kupa košarkaši Crvene zvezde su uzeli trofej, a Crno-beli vrlo brzo su dobili priliku uzvratiti. Ipak, u derbiju ABA lige ponovno su slavili Crveno-beli.

Pred nešto manje od šest tisuća gledatelja u Pioniru početak je očekivao prošao u rezultatskom egalu, u nekoliko navrata tek je Partizan otišao na pet poena prednosti. No, sredinom otišla četvrtine prednost formalnih gostiju u ovom susretu je postala dvoznamenkasta.

U 16. minuti Beertans je zabio tricu za +12 (41:29), a uskoro je nakon ubačaja Milosavljevića bilo i + 15. Do odlaska na predah Zvezda serijom 8:0 dolazi, međutim, na zadovoljavajućih sedam poena zaostatka (46:39).

Gotovo cijelu treću dionicu Crno-beli drže rezultat na svojoj strani, sve do 28. minute kad nakon ubačaja Subotića Zvezda dolazi u vodstvo poslije dugo vremena. Potpuno izjednačeno igralo se sljedećih desetak minuta, a potom je pala odluka.

U 37. minuti Partizan je imao 76:75, ali do kraja susreta više nije postigao niti jedan poen. Serijom 9:0 do isteka posljednje četvrtine Zvezda je došla do krajnjih 84:76, odnosno do 15. pobjede u ABA ligi. Partizanu je ovo, s druge strane, bio osmi poraz, i nalazi se na četvrtom mjestu s jednom pobjedom više od Cedevite.

U redovima pobjednika najraspoloženiji su s po 20 poena bili Igor Rakočević (šest asistencija) i Raško Katić, dok je Savović dodao 15 poena uz osam skokova. Kod Partizana je 23 poena ubacio Beertans, a na 13 se zaustavio Bogdan Bogdanović.

• Obrisan korisnik19.02.2013. u 02:08
    čestitke na vrhunskoj predstavi, bit će to zanimljivo, no ako se ne sretnu prije nekako mi se ipak čini da će finale biti igokea i CZ
  • Obrisan korisnik19.02.2013. u 00:07
    Sad mi je jasno zašto kritiziraš ABA ligu...pa ti čovječe nisi pogledao nijednu utakmicu očigledno kad bubneš ovakvu glupost za Igokeu... Igokea je dobila u gostima Crvenu Zvezdu, Krku, Szolnok, Široki, Radnički, te na svom terenu zgazila Partizan, a dobila je i Zvezdu...i to ne zbog sudaca i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik18.02.2013. u 12:26
    Kakva odlicna utakmica, podestila me na spansko prvenstvo. Iako sam Zvezdas zelim Partizanu da dobije sve do kraja i plasira se na F4. A voleo bih da i Radnicki ucini isto, Capin majstor ove igre :D
  • Obrisan korisnik18.02.2013. u 11:32
    CZ ove godine uzima šABAn ligu, definitivno! partizan je dosta slabiji nego proteklih sezona, a Igokea nema prevelike šanse van laktaša.
  • narada10818.02.2013. u 10:38
    Gle, to nisam znao. Ipak mi ostaje neki gorki ukus, kod nas niš ne uspijeva. Pogle' si rezultate u ABA ligi.