Barcelona pregazila neraspoloženi Fenerbahče s 39 razlike u Istanbulu

Ante Zovko • četvrtak, 21.02.2013.

U blijedom nastupu na domaćem parketu u potrazi za zadržavanjem priključka s gornjim dijelom poretka u skupini F, Fenerbahče nije pružio veliki otpor katalonskoj momčadi koja je sa 99:60 popravila koš-razliku i napravila novi korak prema prvoj poziciji.

Bojan Bogdanović s 18 poena predvodio je neprepoznatljivu tursku momčad koja je već na poluvremenu gubila 31 razlike, što je natjeralo dobar dio navijača da napusti dvoranu. Ante Tomić iskoristio je dobro minutažu uz 14 poena, a stigao se i odmoriti s obzirom na kretanje rezultata.

Fenerbahče je napravio tek četiri prekršaja u prvom poluvremenu i brzo se našao u nedohvatljivom zaostatku. Juan Carlos Navarro s tri je trice u prvih deset minuta pokazao kuda plovi ovaj brod. U drugoj četvrtini Turci su postigli svega šest poena, Barcelona 27.

U utakmici koja je bila natjecateljska samo na papiru prednost Barcelone je u jednom trenutku iznosila 43 razlike. Domaćima ništa nije išlo od ruke, pa ni šut. Imali su tek 33 posto ubačaja za dva poena, 58,3 s linije slobodnih bacanja.

Bogdanović je za 37 minuta imao šut za dva 3/9, za tri 3/5. Dodao je dvije asistencije, dvije blokade, skok i osvojenu loptu. Bo McCaleb upisao je 17 poena za Fenerbahče, a njih dvojica bila su jedina dvoznamenkasta.

Tomić je igrao 23 minute. Imao je odličan šut za dva (6/9) te dodao četiri skoka, dvije asistencije te po jednu osvojenu i izgubljenu loptu.Mickeal je bio najefikasniji sa 17 poena.

• Obrisan korisnik22.02.2013. u 14:45
    Barca igra fantastičnu košarku.U predsezoni su očitali pravu lekciju Dallasu.Očito ne slučajno. Huertas je izvanredan playmaker,a naš Tomić konačno u pravoj ekipi pokazuje koliko je sjajan igrač.Baš me zanima hoće li završit u NBA jednog dana.
  • Obrisan korisnik22.02.2013. u 07:32
    Fener je skuplji a još lošiji nego lani. Rijetko se vidi skupina tako preplačenih igrača bez ikakve kemije. Bogdanović se jedini nervira dok ostali čekaju da trener dobije otkaz. Treba pola ekipe dobiti otkaz. A Barcu je milina gledati. Koliko talenta tamo ima !! Ovaj Rabaseda je strašan... [više na forumu]
  • gerrard22.02.2013. u 00:57
    lako je pbjeđivat limitirane mmčadi na individualnu kvalitetu mccaleba ili bogdanovića..koliko god individualno imaju kvalitetu za vrh europe, toliko loše igraju obranu i imaju nerganiziran napad(geldo sam ih 2-3 utakmice i nisam vidio nijednu akciju za bilo kojeg igrača da je odigrano, već samo... [više na forumu]