MAXtv Prva liga, 21. kolo, 22.02.2013, 17:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 400
Suci: Duje Strukan, Mario Pepur, Hrvoje Radić (svi Split)

Lovro Štrbinić • petak, 22.02.2013.

Nogometaši Zagreba izborili su na svom stadionu vrlo važnu pobjedu u nastojanjima da izbore ostanak u MAXtv Prvoj ligi. Heister je nakon pola sata igre doveo Zadrane u vodstvo, ali krajem poluvremena preokret Zagreba režirali su Medić i Abdurahimi, što se na kraju pokazalo dovoljnim za pobjedu...

Denis Kolinger
65'

Ivan Ćurjurić
90'

Josip Ivančić
46'
14
Frane Čirjak
62'
23
Šime Gržan
73'
Ferdo Milin

Na stadionu u Kranjčevićevoj ulici Zagreb i Zadar su u sklopu 21. kola MAXtv Prve lige imali na rasporedu susret važan za rasplet borbe za ostanak. Oba kluba su u krugu momčadi kojima je ugrožen prvoligaški status pa je ovaj susret nosio i više od obična tri boda.

Počelo je bolje za domaćine, već na početku je Gluića zagrijao Hrvoje Štrok, danas dosta raspoložen, a potom je isti igrač mogao postati strijelac u 12. minuti. Tada je, međutim, u posljednji trenutak ispred prazne mreže spasio netko od gostujućih braniča.

Blaga terenska inicijativa Pjesnika trajala je tijekom prve četvrtine ogleda, ali tada su čvrsto postavljeni Zadrani ipak došli u vodstvo. Najzaslužniji za to je strijelac Marcel Heister, koji je snažnim udarcem s lijeve strane svladao Livakovića, nemoćnog prilikom ovog pogotka.

Odmah su domaćini mogli izjednačiti, ali je njihove pokušaje zaustavio odlični Gluić. U 40. minuti vratar Zadrana ipak nije mogao zaustaviti pokušaj Zagreba, čiju je akciju prizemnim udarcem u kut završio Lovro Medić, upisavši se tako u listu strijelaca drugu utakmicu zaredom.

Do kraja poluvremena igra se nije primirila, već je bilo zanimljivosti pred oba gola. Prvo je početkom sudačke nadoknade prvog dijela Mršić ostao slobodan, no njegov solidan udarac zaustavio je Livaković. Na drugoj strani je, pak, ostalo dovoljno vremena za još jednu akciju, a na kraju je iz nje poentirao Besart Abdurahimi za preokret Zagreba već do odlaska na predah.

Početkom nastavka ponovno su raspoloženiji bili igrači pod vodstvom Miroslava Blaževića, a nakon desetak minuta igre drugi pogodak Abdurahimija zaustavio je vratar Zadrana Gluić. Milin je odlučio staviti u igru i drugog napadača, Josipa Ivančića, koji se mogao proslaviti u 67. minuti, no nije uspio poentirati iz najveće prilike Zadra u drugom poluvremenu.

Igralo se dosta borbeno, ali bez većih prigoda, tek je u 80. minuti Štrok imao "meč-loptu". Još jednom je dobro reagirao Gluić, baš kao i kod još nekoliko navrata u nadolazećim minutama. Pjesnici su u posljednjoj fazi susreta "umirili" goste, koji su ostali i bez isključenog Heistera, i bez većih problema nakon dosta manje sadržajnog drugog dijela došli do važna tri boda.

Treba naglasiti kako je teren bivao sve teži kako je utakmica odmicala, zbog poveće količine snijega koja je tijekom poslijepodneva pala u hrvatskom glavnom gradu. Zagreb je tako došao na samo bod zaostatka za devetoplasiranim Zadrom i barem do subote će biti na tablici izjednačeni s Interom i Cibalijom.

• Obrisan korisnik23.02.2013. u 16:55
    xyz013 nemoj imati straha.....iako, nije mi teško priznati da je mali zabio "pravi" gol..."lažnjak" lijevom, prebacio si na desnu i kontra kut. Svaka čast.
  • Tizzou22.02.2013. u 20:46
    pa to mu je glavni i primarni zadatak u klubu, zato je doveden i zato je ostao, a ako usput i izbori ostanak neće se Medić bunit..