Cibona se domogla pobjede u hrvatskom derbiju začelja

Iz Doma Dražena Petrovića:Ivor Krapac • subota, 23.02.2013.

Bez posebno inspiriranog nastupa, košarkaši Cibone ostvarili su željeno u hrvatskom dvoboju u 22. kolu ABA lige. Cibosi su na domaćem parketu bili bolji od Splita, koji se, bez obzira na probleme u sastavu, držao jako dobro u najvećem dijelu utakmice...

U tvrdoj i neatraktivnoj utakmici, kakva se mogla i očekivati uzimajući u obzir da je ulog bio jako velik, Cibona je došla do osme ovosezonske pobjede u ABA ligi. Momčad Danijela Lutza je u Domu Dražena Petrovića s 81:73 bila bolja od Splita, koji je ovim porazom pao na omjer 7-15 i ostao u težoj poziciji u borbi za izbjegavanje posljednjeg mjesta.

Žutima je još jednom najviše nedostajao Nikola Vujčić, koji je bio na klupi samo kao podrška suigračima. Kako otprije zbog loma noge nema Filipa Krušlina, dok se Srđan Subotić mučio s ozljedom na desnoj ruci, momčad Mladena Erjavca bila je vrlo tanka u potrazi za iznenađenjem.

Cibona se u prvom poluvremenu samo dvaput uspjela značajnije odvojiti protiv ozljedama opterećenih splitskih Žutih, ali niti jednom prednost Vukova nije narasla na više od devet razlike. Gostujuća momčad započela je utakmicu s petorkom kakva dosad nije igrala zajedno, s obzirom da su u njoj na vanjskim pozicijama bili oporavljenik Toni Katić i tek pristigli Ivan Siriščević, a takva postava inicijalno je odrađivala dobar posao barem u obrani, ne dajući Ciboni da se odvoji.

Napadački su se mučili i jedni i drugi, sa sveukupno tek 27 poena u prvih 10 minuta. Cibona se potkraj početne dionice odvojila na 16:11, a prednost Vukova postala je još malo veća rano u drugoj četvrtini, kada je Pavle Marčinković prodorom i zakucavanjem povisio na 20:13 u 12. minuti.

Poenima Tonija Dijana i Ivana Mimice, Split se 60-ak sekundi približio na 20:17, potom držeći takav razmak sve do posljednje tri i pol minute prvog poluvremena. Predvođeni Andrijom Žižićem i uz pratnju DJ-a Strawberryja i Jerela Blassingamea, Cibosi su se prije odlaska na 15-minutni predah u svlačionicama ipak uspjeli odvojiti malo više, s odlaskom do 34:25 poslije 20 minuta.

U drugom poluvremenu Vukovi su poenima Žižića i tricom Davora Kusa rano otišli na 49:38, ali u nastavku nisu uspjeli prelomiti utakmicu. Potkraj treće četvrtine Split se približio na -6, a u posljednjih 10 minuta ušlo se s 55:47 za domaću momčad.

Žuti su kvalitetno započeli završnu četvrtinu, serijom od 7:0 za smanjenje na samo 55:54 na ulasku u 32. minuti. No, DJ Strawberry potom je svojom mini-serijom vukao Cibonu do nove dvoznamenkaste prednosti (67:57), a razlika nije previše padala do posljednje minute. Josip Sobin se u tom razdoblju utakmice silno mučio sa svojom najslabijom točkom, slobodnim bacanjima, što su Vukovi naplatili držanjem 76:65 u 38. minuti.

Split to nije uspio stići, ali Žuti su barem uspjeli smanjiti ispod 10 razlike, s koliko su pobijedili Cibonu na Gripama, pa će, u slučaju kruga u kojem će biti te dvije momčadi, imati prednost pred Vukovima. No, ono najvažnije ostalo je u Domu Dražena Petrovića.

Andrija Žižić završio je s 20 poena i šest skokova, DJ Strawberry s 18 poena, po pet skokova i osvojenih lopti, a Jerel Blassingame sa 17 poena, devet asistencija i pet skokova, ali i pet izgubljenih lopti u domaćem sastavu. Vedran Vukušić je s 18 poena i osam skokova vodio Žute, dok se Josip Sobin pridružio sa 17 poena i također osam skokova, uz 7/7 iz igre i 3/12 iz slobodnih bacanja.

• Obrisan korisnik25.02.2013. u 12:26
    @rico...jbg....split je u takvoj situaciji da samo starce mogu dovesti.s obzirom da 10 plaća NISU dobili, ovih 7 pobjeda u šABAn ligi je podvig!uz to, imali su problema s ozljedama (katić, pa vujo, pa subotić, pa krušlin) a i trener im nije neki!dok je vujo igrao, imali su čak 7-9 omjer, sada su... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.02.2013. u 23:59
    Nicević jedino moze malo domorit Žižića, uostalom pogledajmo malo valorizacije - Žižić i dva Amera drže Cibonu, a njih tri na tržištu vrijede bareme duplo više nego cijeli Split (ako izuzmemo Vujčića). Mene više brine situacija u mome Splitu, prije su se forsIrali STRANCI, sada se forsiraju STARCI... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.02.2013. u 22:16
    Ti mora da si brat Nicevicu, covjek igra i izgleda kao da se ostavio kosarke prije 5 godina, onaj sretni sut u zadnjoj sekundi protiv Cede neznaci da je Jordan
  • Obrisan korisnik23.02.2013. u 21:20
    pa samo potvrđuješ moje riječi, nije forsao. nicević je najveći clutch u državi a da si ga imalo pratio dok je igrao u francuskoj znao bi kakva je igračina.
  • Obrisan korisnik23.02.2013. u 21:12
    Jadna cibona a Split kako tako obzirom s kakvom je ekipom nastupio,,Split je imao masu otvorenih šuteva koji nisu ušli a da je pola ušlo bilo bi gusto...Sira će bit Ok,Kraljević standardno..Šarić još jednom dokazao svoj VELIKI talent...Vesterman nosi Partizana a Šarić nemože ni u Dubravi ( bez... [više na forumu]