Partizan pretrpio novi udarac u borbi za Final Four

Ivor Krapac • subota, 23.02.2013.

Union Olimpija proslavila je neočekivanu gostujuću pobjedu u posljednjoj subotnjoj utakmici 22. kola ABA lige. Ljubljančani su u Beogradu bili bolji od Partizana, kojem je to bio drugi uzastopni poraz u ovom natjecanju, a tim rezultatom otvorena je mogućnost da Budućnost i Radnički stignu korak ispred momčadi Duška Vujoševića u borbi za Final Four...

Za razliku od proteklih godina, Partizan ove sezone nije osobito impresivan u ABA ligi, a novo razočaranje za momčad Duška Vujoševića dogodilo se u subotu navečer u 22. kolu. Beograđani su pred svojim navijačima sa 73:71 izgubili od Union Olimpije, a drugi poraz u nizu, nakon prošlotjednog protiv Crvene zvezde, mogao bi se pokazati jako skupim u lovu na Final Four.

Partizan sada ima 13 pobjeda i devet poraza, a s omjerom 13-8, Budućnost i Radnički u ovom kolu mogu steći prednost na trećem i četvrtom mjestu. Podgoričani u nedjelju gostuju u Zadru, dok će momčad iz Kragujevca u ponedjeljak u posljednjoj utakmici kola igrati u Širokom Brijegu.

Prvo poluvrijeme beogradsko-ljubljanskog dvoboja u Pioniru prošlo je s po jednom četvrtinom u korist svake momčadi. Partizan je bio bolji u prvoj dionici, koju je započeo s 10:2, a završio sa 17:14 na svojoj strani, dok je Union Olimpija izvela veliki preokret u drugoj četvrtini. Ljubljančani su u završnici prvog poluvremena vodili s 39:29, a poslije domaćeg približavanja, na veliki odmor otišlo se s 42:37.

U trećoj četvrtini dogodio se još jedan preokret, u tom razdoblju utakmice u Partizanovu korist, s odlaskom do 63:59 uoči posljednjih 10 minuta. Završna dionica bila je potpuno izjednačena, bez većeg odvajanja bilo koje momčadi, s odlukom u posljednjoj minuti utakmice.

Nakon što je u 39. minuti vodila sa 71:67 i imala priliku za povećanje prednosti, koju je promašenom tricom propustio Klemen Prepelič, Union Olimpija nije uspjela spriječiti Partizanov povratak u egal. Davis Bertans i Dragan Milosavljević ubacili su po dva slobodna bacanja na domaćem putu do 71:71, dok su Ljubljančani prvo propustili šansu kod vodstva od 71:69, kada je promašio Alen Omić, a zatim kod 71:71, s promašajem Dine Murića za dvicu.

Iza Murićevog promašaja, Partizan je došao do prilike za vodstvo, ali ta šansa propala im je neuspješnom dvicom Joffreyja Lauvergnea.

U novom napadu Union Olimpije, glavni junak završnice postao je Dino Murić, koji je poslije napadačkog skoka nakon što je Teemu Rannikko promašio tricu zabio za 73:71 za goste iz Ljubljane.

Momčad Saše Filipovskog iskoristila je svoj posljednji napad na utakmici, a Partizan nije bio precizan u svojem. Davis Bertans pucao je tricu za pobjedu domaćina, ali nije ušla.

Union Olimpija imala je petoricu dvoznamenkastih strijelaca, a najbolji među njima bili su Sasu Salin s 13 i Teemu Rannikko s 12 poena. Dino Murić, Jaka Blažič i Alen Omić dodali su po 10 poena, Omić s osam, a Murić sa sedam skokova.

Jasmin Perković završio je sa sedam, dok je Dražen Bubnić upisao dva poena u dresu Ljubljančana.

Joffrey Lauvergne istaknuo se sa 17 poena i 10 skokova za Partizan. Prvi u pratnji bio je Vladimir Lučić, koji je ubilježio 11 poena, ali bez dobrog šuta iz igre, s 1/3 za dvicu i 1/4 za tricu.

• pikepiletina24.02.2013. u 00:56
    nepotrebne informacije za Perkovića i Bubnića. ne bi da su potencijalni kandidati za reprezentaciju...
    pikepiletina
  • narada10823.02.2013. u 22:52
    Kod Olimpije su tek kasno u sezoni uspjeli posloziti kockice. Ako im ekipa ostane zajedno, bit ce ozbiljna ekipa za prva mjesta u iducoj sezoni.