Crvena zvezda preokrenula minus 15 i odnijela bodove iz Novog Mesta

Ante Zovko • nedjelja, 24.02.2013.

Serija 21:0 u trećoj četvrtini donijela je preokret u dvoboju Krke i Crvene zvezde u nekvalitetnoj predstavi. Beograđani su nastavili uspješno loviti prvu poziciju i Igokeu pobijedivši 57:52.

Krka je ispustila prednost od 15 poena koju je stekla zahvaljujući katastrofalnom gostujućem šutu. U prvom poluvremenu Zvezda je pogodila jednu tricu iz 14 pokušaja te četiri slobodna bacanja od devet pokušaja.

Kastrati je tricom sa sirenom na isteku prve četvrtine Krki donio vodstvo 19:14, a domaći su u drugoj nastavili puniti gostujući obruč poslije tehničke Vukoičića. Bilo je najviše 32:17. Zvezda je postigla svega sedam poena u drugom periodu, što Krka nije dovoljno iskoristila.

Domaći su igrači poslije odmora počeli promašivati sve što se promašiti može, a gosti, očito poslije Vukoičićeve jezikove juhe, već u 25. minuti poveli su 33:32. Pozitivno razdoblje nije potrajalo do kraja treće četvrtine, pa je Zvezda vodila tek 40:38.

Zvezda je opet stala u zadnjoj četvrtini, no Lučić je bio jedini raspoložen kod Krke i vukao seriju 7:0, što je bilo nedovoljno za rješenje susreta, pa su odlučila slobodna bacanja.

Rakočević je opet bio čovjek odluke za Beograđane. Postigao je 14 poena i bio jedini dvoznamnekast uz Katića koji je ubacio 12. Lučić je za Krku postigao 11 poena.

• Obrisan korisnik24.02.2013. u 23:01
    Zvezda ove sezone uzima F4 i ide u EL. A onda velika pojacanja za velika dela! Pogledajte Zvezdine juniore, kadete... Odlicn posao... Ali juniori su me fascinirali gledao sam ih uzivo, tim Slobodana Klipe 40 minuta melje protivnike ostavlja ih na 40, 50 poena. Kakva spremna, dominatna ekipa uzimaju... [više na forumu]