Široki bez bodova i bez "mirna sna"

Iz Širokog Brijega:Ivana Karačić • ponedjeljak, 25.02.2013.

Radnički je osvojio bodove na Pecari. Potajna nadanja Širokog WWina da bi mogli iznenaditi favorite iz Kragujevca raspršila su se sredinom treće četvrtine, kad su gosti otišli na deset poena prednosti i do kraja sjajnim šutem samo povećavali prednost. Domaći su podbacili u borbenosti, što im je bilo najjače oružje na domaćem parketu, pa je poraz bio neizbježan.

Široki WWin - Radnički 85:100 (21:24, 24:21, 22:32, 18:23)

ABA liga, 22. kolo.

Široki Brijeg, dvorana Pecara, 2.500 gledatelja.

ŠIROKI WWIN: Šutalo 11, Babić, Ramljak 4, Bilinovac 4, Peršić 20, Bošnjak, Šakić, Freeman 4, Barać 25 (6 skokova, 4 asistencije), Vragović 9, Rikić, Jones 8. Trener: Damir Vujanović

RADNIČKI: Miljenović, Sinovec 7, Ćapin 17, Jović, Marković 5, Amaning 14, Birčević 10, Borisov 8, Krstović 2, Mijatović, White 29 (10 skokova), Visser 8. Trener: Miroslav Nikolić

Skokovi: 24-36

Asistencije: 19-22

Osvojene lopte: 6-6

Izgubljene lopte: 10-8

Osobne pogreške: 17-21

Loš ulazak košarkaša Širokog u utakmicu omogućio je Radničkom puno laganih poena na početku i visoku 11:20 prednost već u 8. minuti. Trener Damir Vujanović tada je zatražio minutu odmora, na parket poslao Borisa Baraća i Dalibora Peršića, koji su popravili agresivnost cijele momčadi u obrani, a uspješno su završavali i napadačke akcije.

Upravo je Peršićevom tricom za 24:24 Široki u 11. minuti došao do prvog izjednačenja na utakmici. Na žalost Peršićev i Baraćev dobar ritam osim Marka Šutala i Ivana Ramljaka nisu pratili ostali igrači. Samo zahvaljujući promašenim zicerima Široki na odmor nije otišao s rezultatskom prednošću, već je Peršić zakucavanjem u zadnjoj sekundi izborio 45:45.

Izjave trenera:

Damir Vujanović:

Čestitam Radničkom na zasluženoj pobjedi. Dokazali su da su kvalitetnija momčad od nas i da u zadnje vrijeme igraju najbolju košarku u ABA ligi. Sram me je pred širokobriješkim navijačima što smo podbacili u svemu što smo dogovorili. Bez borbenosti i agresije ne može se igrati i sad nam ostaje jedino zbiti redove i popraviti sve pobjedom u Splitu."

Miroslav Nikolić:

Bolja smo momčad od Širokog. To smo potvrdili i na utakmici. Žao mi je zbog Širokog što je dospio u situaciju da se bori za bijeg s dna. Želim im da u tome uspiju jer su prava košarkaška sredina. Naš prvi cilj je plasirati se među prvih šest, a nećemo odustati ni od borbe za Final Four.

Svjesni da na raznovrsnu igru gostiju, jer je u prvome poluvremenu čak osam njihovih igrača postizalo poene, mogu odgovoriti samo čvrstom obranom domaći su igrači u nastavku krenuli bolje i nakon tehničke pogreške Stefana Birčevića poveli 59:56 u 25. minuti, a minutu kasnije nakon akcije Karla Vragovića i 63:58.

Poslije toga na parket su se vratili Johnathon Jones, Rashaun Freeman i Željko Šakić, koji su totalno zakazali i gosti su preokrenuli rezultat i brzim akcijama iz minute u minutu povećavali prednost. Sve im je polazilo za rukom, pa je čak najboljem igraču utakmice Terricu Whiteu lopta upala u koš, kad je je sa zvukom sirene na isteku treće četvrtine bacio sa sredine terena.

U prvoj akciji zadnje četvrtine White je zakucao za 67:79 i već tada je pobjednik odlučen. Domaći igrači ostali su bez žara, a gosti su atraktivnim akcijama samo potvrđivali uvjerljivu pobjedu. Nagrada je stigla na kraju. Objektivna širokobriješka publika ispratila je Kragujevčane s parketa pljeskom, a domaće igrače zvižducima.

• Obrisan korisnik26.02.2013. u 08:13
    ovogodišnja klasiga Širokog, većinu utakmica su izgubili krajem treće četvrtine i četvrte
  • narada10826.02.2013. u 00:33
    Eto vidite u kojoj banani je naša klupska košarka, da mi moramo biti sretni da je „naš" hrvatski Široki izgubio, tako da se našim drugim klubovima povećava šansa za opstanak. Tablica pravi horor, a od sad su skoro sve tekme za svakoga finalne (osim naravno za Cedevitu, oni su sve izgubili... [više na forumu]
    narada108
  • Obrisan korisnik26.02.2013. u 00:30
    žalostan je pogled na tablicu, od zadnjih 6 klubova 5 su hrvati, očaj
  • Obrisan korisnik25.02.2013. u 23:49
    definitivno mi Siroki jedan od drazih klubova ove lige..bez ijedne mrlje posluju..pravi klub iz malog mjesta...IGRAJ IGRAJ SIROKI ZA POBJEDE NOVE
  • Dzi25.02.2013. u 23:35
    Nadam se da ce Siroki ostati u ligi, takva sredina to zasluzuje. Svaka cast navijacima, aplauzom su pozdravljali svaki dobar potez Radnickog, raritet u ovoj ligi.