Draper tricom u zadnjoj sekundi donio Realu pobjedu protiv Brose Basketsa

Ante Zovko • četvrtak, 28.02.2013.

Hrvatski reprezentativac Dontaye Draper donio je Real Madridu protiv Brose Baksetsa osmu pobjedu u devetom kolu skupine E Eurolige, 76:73, i to šutom u posljednjoj sekundi.

Njemački prvak iskoristio je opuštenost domaćina koji čvrsto drži prvo mjesto skupine i zamalo je odnio svoju prvu pobjedu u drugom dijelu Eurolige (ukupni omjer 0-15).

Jeremiah Massey bio je raspoložen u prvoj četvrtini s deset poena, a Anton Gavel ubacio je tri trice za svojih 11 poena u drugoj i Brose je u 15. minuti vodio 35:27. Carlos Suarez bio je praktički jedini raspoložen kod Madriđana koji su se uspjeli vratii na 39:41 na poluvremenu.

Zirbes je bio najbolji gostujući čovjek u trećem periodu postigavši deset poena, a uz to je poslao Begića na klupu. Poveo je Brose 64:57 u 32. minuti, no smirili su ga Carroll i Fernandez s tri uzastopna ubačaja. U sljedećih šest minuta gosti su postigli samo dva poena, a Real je poravnao serijom 13:0.

Walsh minutu i pol prije kraja smanjuje na 70:69, a Zirbes izjednačuje (73:73) s osam sekundi preostalih na semaforu. Fernandez je navukao na sebe njemačke čuvare, Draper je ostao sam na trici i pogodio za pobjedu.

Draper je igrao 21 minutu i upisao šest poena (0/3 za dva, 1/1 za tri), dva skoka i jednu asistenciju. Jedini dvoznamenasti kod domaćih bio je Carroll s 11 poena. Po devet su dodali Fernandez i Mirotć.

Gavel je predvodio Nijemce s 15 poena i pet asistencija, Zirbes je dodao 14 uz šest skokova, a Massey 11.