MAXtv Prva liga, 22. kolo, 01.03.2013, 17:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 800
Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Tomislav Petrović (Valpovo), Saša Fegeš (Nedelišće)

Abdurahimi i Mitrović donijeli Zagrebu preokret i prvu gostujuću pobjedu sezone

Sa ŠRC Zaprešić:Igor Šestak • petak, 01.03.2013.

U utakmici 22. kola MAXtv Prve lige snage su u Zaprešiću odmjerili Inter i Zagreb. Bio je to pravi derbi začelja, dvoboj najslabijeg domaćina i najslabijeg gosta u ovoj sezoni, a na kraju su se radovali Pjesnici. Inter je u 17. minuti poveo golom Budimira iz kaznenog udarca, a preokret su u drugom dijelu donijeli Abdurahimi i Mitrović. Bila je to prva gostujuća pobjeda Zagreba ove sezone, a s tri boda su barem do subote pobjegli iz zone ispadanja.

Stephan Vujčić
66'
24
Josip Milardović
71'
18
Hrvoje Plazanić
77'
Ivan Ćurjurić
46'
11
Ante Mitrović
75'
5
Mladen Pelaić
90'+2'
Miroslav Blažević

S nizom od pet utakmica bez pobjede zaprešićki Inter je u 22. kolu MAXtv Prve lige ugostio Zagreb. Treneru Borimiru Perkoviću na kraju je nedostajao samo kartonirani Kramarić, dok su se suprotno najavama u prvih 11 pojavili oporavljeni kapetan Šarić i stoper Herceg. Inter je po tri boda jurnuo s tri napadača, Budimirom, Hadžićem i Oršićem, a s istim su namjerama u utakmicu krenuli i Pjesnici kako bi konačno izašli iz zone ispadanja. Miroslav Blažević nije mogao računati na kartoniranog Djenguea i ozlijeđenog Handžića.

Prvu dobru situaciju imali su gosti u petoj minuti kada je Abdurahimi dobro proigrao Medića, no Delač je pravovremeno istrčao s vrata i odnio loptu ispred Zagrebovog napadača. Inter je prvi put zaprijetio udarcem Pokrivača nakon kornera u šestoj minuti, a sjajnu priliku imao je u 12. minuti Hadžić. Izbio je sam pred Livakovića, ali je pogodio gredu i propustio dovesti Inter u vodstvo.

Bolju igru u tom periodu Žuti su okrunili pogotkom u 17. minuti. Nakon akcije s Oršićem, Radojičić je pokušao centrirati s lijeve strane. Gostujući braniči našli su se u bloku i jednog od njih lopta je pogodila u ruku. Sudac Vučemilović je malo razmišljao pa pokazao na bijelu točku, a siguran je pri izvođenju bio Budimir. Bio mu je to šesti ovosezonski pogodak.

Uslijedio je period bolje igre Zagreba, a najveće prilike bili su Šovšićevi slobodni udarci u 22. i 24. minuti. Inter je nakon desetak minuta ponovno zaigrao bolje i stvorio dvije prilike za povećanje vodstva. Prvo je Oršić u 29. minuti pucao s dvadesetak metara malo pored vratnice, a s istim je ishodom iz dobre prilike pucao Budimir pet minuta kasnije. U završnih deset minuta prvog dijela utakmica je ušla u mirnije vode i novih prilika nije bilo.

Dobri potezi klupe Zagreba

Iako je u 18. minuti isključen trener Blažević, Zagrebova je klupa u nastavku utakmice povukla odlične poteze. Ćurjurić je ušao na poluvremenu i asistirao za prvi pogodak, a Mitrović je uveden u 75. minuti, da bi samo sedam minuta kasnije zabio pobjednički pogodak.

Drugo poluvrijeme počelo je dvjema odličnim prilikama za Inter. Prvo je u 49. minuti nakon kornera i slabe reakcije gostujuće obrane odličnu priliku propustio Pokrivač, a još je bolju šansu za 2:0 propustio Budimir minutu kasnije. Iskoristio je neopreznost Zagrebove obrane, izašao pred Livakovića, ali njegov udarac je bio mlak i vratar Pjesnika ga je lako zaustavio.

Zagreb se sredinom poluvremena digao, a silne promašaje Intera uspio je kazniti u 65. minuti. Centaršut s desne strane uputio je Ćurjurić, igrač koji je u igru ušao na poluvremenu i unio dosta živosti u igru Zagreba. U sredini je čuvaru pobjegao Abdurahimi i lijepim udarcem glavom svladao Delača za 1:1.

U završnih 20 minuta do pobjede su mogli i jedni i drugi. Prilika nije nedostajalo, a utakmicu je na kraju odlučio Mitrović, još jedan igrač Zagreba koji je ušao s klupe. Za Inter je dobru priliku u 74. minuti imao Hadžić, no njegov pokušaj nogama je obranio Livaković. Matirati Inter nije uspio Abdurahimi u 78. minuti kada je promašio gotovo pa prazna vrata, ali Pjesnici su ipak došli do sva tri boda pogotkom u 82. minuti.

Nakon oduzete lopte na sredini igrališta odigrali su brzu akciju, lopta je preko Šovšića došla do Mitrovića, a on ju je preciznim udarcem smjestio iza Delača. Domaćini do kraja utakmice nisu uspjeli stvoriti pravu šansu i prvoj gostujućoj pobjedi ove sezone radovali su se nogometaši Zagreba.

• Obrisan korisnik01.03.2013. u 21:19
    Trudim se ne razmišljati na taj način da je sve namješteno... Mislim, ništa nebi imalo smisla. Kako samome sebi objasniti da je to što smo zadnji od prvog kola zapravo zajebancija i da ćemo se na kraju izvući i biti peti? Zašto neka momčad nebi zaigrala bolje tek nakon što primi gol? Pa kad haklate... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.03.2013. u 20:59
    O kakvoj vi namještajki pričate. Pa da ste bili na tekmi mogli ste vidjet Budimirove promašaje stoljeća, po ćemu je već nadasve poznat. Jedan na jedan s golmanom... Zatim prečku Intera i još promašenih prilika i poluprilika. A poznato je ono pravilo, ak ne zabiješ onda primiš... Jbga izgleda da je... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik01.03.2013. u 20:31
    Cibaliji i Zadru ni Bog nece pomoc da ostane u ligi...ocito...
  • Obrisan korisnik01.03.2013. u 20:16
    kolko god mi bili protivnici medića, al činjenice ostaju. ak je namješteno, zašto je suđen penal za inker?zašto nije ništa sudac sankcionirao naguravanje u drugom poluvremenu u inkerovom 16ercu? zbog čeg inker nije stvorio konkretnu akciju u drugom poluvremenu? zbog čeg je ćiro udaljen?ipak treba... [više na forumu]