MAXtv Prva liga, 22. kolo, 01.03.2013, 17:00 h, Park mladeži, gledatelja: 600
Suci: Domagoj Vučkov (Rijeka), Igor Krmar (Zagreb), Robi Kezele (Rijeka)
Split
0:0(0:0) Osijek
Osijek

Vedran Babić • petak, 01.03.2013.

Jedna od dvije utakmice kojima se otvara 22. kolo MAXtv Prve lige ostala je dužna po pitanju kvalitete, zanimljivosti i efikasnosti. Poslije 90 minuta igre na stadionu u Parku mladeži u susretu Splita i Osijeka nije bilo golova, ali ni puno prilika...

Zajko Zeba
64'
10
Ante Erceg
79'
24
Josip Fuček
81'
Stanko Mršić

Remi bez pogodaka koji su u Parku mladeži odigrale momčadi Splita i Osijeka neće se dugo pamtiti. Utakmica je tek u drugom poluvremenu donekle bila dobra, no sveukupno gledajući, bila je to skromna predstava.

Split je očekivano imao inicijativu i znatno veći posjed, no Osječani su se vrlo dobro i organizirano branili. Na krilima su do prostora pokušavali doći Belle i Rebić, ali su i oni ostali bez konkretnog učinka. S druge strane, Osijek je svoju priliku čekao iz kontranapada i dalekometnih ubačaja, a prvi udarac uopće uputio je tek u 50. minuti (Perošević).

Najbolju šansu prvog poluvremena, ali i cijelog susreta, nije realizirao Vojnović kada je u 18. minuti neometan sa svega 7-8 metara pucao pored desne vratnice. Bio je to i jedini trenutak vrijedan spomena u nezanimljivih prvih 45 minuta.

Drugi dio ipak je ponudio više uzbuđenja. Split je pokušavao pritisnuti goste i doći do željenog vodstva, no Rebić, Pehar, Križanac i Belle nisu pronašli put do mreže. U nekim od tih udaraca istaknuo se osječki vratar Mikulić, pogotovo kod udarca Bellea u 63. minuti.

Pet minuta kasnije Osijeku je, čini se opravdano, poništen pogodak. Lešković je izveo slobodni udarac, Vukoviću je lopta ispala iz ruku i došla do Leke, koji ju je uputio prema golu, no na tom putu ju je dirao Zulim, koji se nalazio u zaleđu.

Nekoliko minuta poslije ponovno je Mikulić obranio udarac Barabanu, a nedugo zatim Splitov trener Zoran Vulić napravio je i preostale dvije izmjene. U igru je ubacio Ercega i Fučeka umjesto Pehara i Barabana. Još ranije Zeba je zamijenio Vojnovića.

U završnici susreta Splitovci su jurišali na gostujuća vrata, što je Osječanima ostavljalo prostora na polovici domaćih. Pongračić se dvaput našao u izglednoj situaciji, ali nije uspio matirati Vukovića. Split je, pak, posljednji put zaprijetio nekoliko sekundi prije kraja, kada je Radeljić na petercu dobio loptu, ali se spetljao.

Nogometašima Stanka Mršića ovo je već deseti prvenstveni remi, od čega šesti rezultatom 0:0. Time ostaju na sedmome mjestu s 28 bodova, dok je Split propustio izjednačiti se s Hajdukom i Lokomotivom te sada na četvrtoj poziciji ima 34 boda.