Union Olimpija prvi put u sezoni uspjela pobijediti Krku

Ante Zovko • petak, 01.03.2013.

Pobjedom 76:63 Union Olimpije protiv Krke u Stožicama otvoreno je 23. kolo ABA lige. Slovenski doprvak nanio je glavnom domaće konkurentu prvi poraz u međusobnim dvobojima ove sezone i ostao u igri za plasman na završni turnir, iako će se mnogo toga morati poklopiti da se to dogodi.

Susret je riješen do poluvremena jer je Olimpija imala uglavnom stabilan šut i koristila izgubljene lopte gostiju kako bi otišla na 15 razlike, a na početku posljednje četvrtine bilo je već plus dvadeset.

Poslije početnog ispitivanja snaga, Olimpija je počela malo-pomalo graditi zavidnu prednost. Dok je Krka promašivala šuteve s vanjskih pozicija, domaći su (Blažič, Perković, Prepelič) pogađali s unutarnjih i zaključili prvih deset minuta s vodstvom 23:11.

Niz pogrešaka i promašaja nije dopuštao Krki da se vrati u susret, a Olimpija je uz to i dominirala u skoku. Domaći su nastavili raditi ono što im je išlo od ruke, pa je Ranniko povisio na 31:17 u 15. minuti. Dvije minute poslije Perković povisuje na plus dvadeset (37:17), a na poluvrijeme se odlazi s 39:25 poslije trice Uroša Lučića.

Iako je Jakov Vladović tricom u 24. minuti smanjio na 43:30, nije to bio nagovještaj Krkina povratka jer je aktualni slovenski prvak nastavio mučiti slab šut. Domaći strateg uzeo je minutu odmora i pomoglo je. Prepelič tricom u 28. postavlja 50:36, a u 28. novom tricom 56:38 te je pobjednik tada praktički odlučen.

U zadnju četvrtinu ušlo se sa 61:41 i Krkina jedina preokupacija bila je smanjiti štetu, što je djelomično i učinila kad Olimpijina obrana nije bila na najvišem nivou.

Blažič je sa 16 poena i osam skokova predvodio Olimpiju, 14 je dodao Perković uz pet skokova, koliko i Prepelič. Lučić je bio prvi strijelac susreta s 18 poena. Vladović je dodao 13 uz sedam asistencija.