MAXtv Prva liga, 22. kolo, 02.03.2013, 15:00 h, Vinkovci, Stadion HNK Cibalia, gledatelja: 5.000
Suci: Mario Strahonja (Zagreb), Premužaj (Varaždin), Vrabec (Zagreb)
Cibalia
Cibalia
0:2(0:1) Hajduk
Anton Maglica 37', 51'
Hajduk

Bernard Jurišić • subota, 02.03.2013.

Dva i pol dana nakon derbija s Dinamom Hajduka je čekao novi izazov u dalekim Vinkovcima. I položili su ga vrlo dobrom ocjenom Splićani. Iako oslabljeni gotovo za pola momčadi dobrom partijom i dvije sjajne suradnje Vukovića i Maglica pobjedom su osigurali drugo mjesto uoči trećeg prvenstvenog kruga...

Mato Miloš
46'
10
Tomislav Pavličić
55'
8
Jakov Puljić
76'
Mišo Krstičević

Hajduk je na najudaljenije gostovanje u MAXtv Prvoj ligi krenuo samo dan i pol nakon derbija s Dinamom. U Vinkovcima su Splićani željeli pobjedom pobjeći pratnji, iako im je drugo mjesto uoči trećeg kruga nosilo gostovanje u Maksimiru, umjesto novog derbija u Poljudu.

Bez gotovo pola momčadi (Andrijašević, Jozinović, Maloča, Milović, Jonjić, Ozobić, Tomaš) Splićani su krenuli bez ikakvih kalkulacija i u osmoj minuti bili samo par centimetara od vodstva. Caktaš je izveo slobodan udarac s ruba kaznenog prostora, lopta se od unutarnjeg dijela vratnice odbila u vratara Matkovića, pa u polje. Novu veliku prigodu za Splićane imao je Vršajević, no nije uspio pogoditi mređu oči u oči s domaćim vratarom.

Nakon početnog pritiska Hajduka igru je desetak minuta preuzela Cibalia. Bartolović je često prijetio Hajdukovim vratima, a u 22. minuti Matoš s 25 metara nije iskoristio Blaževićevo istrčavanje na rub kaznenog prostora.

Hajduk je poveo u 37. minuti u koprodukciji svojih najisturenijih igrača. Vuković je poslao lukavu loptu između dvojice domaćih stopera, a Maglica je iz prve proslijedio u mrežu za vodstvo gostiju. Bilo je to dobrih 45 minuta.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena još je jednom proradio Hajdukov napadački tandem. Opet je Vuković asistirao, sjajnom loptom gurnuo Maglicu u matnu situaciju, a ovaj provlači loptu pored Matkovića i uz vratnicu za 0:2.

Hajduk je s tim pogotkom dodatno učvrstio samopouzdanje i gospodario travnjakom, a u 66. minuti vratnica, uz pomoć Matkovića, je po drugi put Caktaša spriječila u proslavi pogotka iz slobodnog udarca. U 75. minuti je Vuković i treći put podvalio odličnu loptu za Maglicu, no ovog je puta Hajdukov napadač izgubio posljednji dvoboj s vinkovačkom obranom.

Nije Cibalia ozbiljnije ugrozila Hajdukova vrata do kraja utakmice, Hajduk je vrlo dobrom partijom otklonio sve kalkulacije i ubilježio nova tri gostujuća boda nakon jednako uvjerljivog trijumfa u Koprivnici.

• Spoljo03.03.2013. u 03:03
    Nije uopće riječ o grubom prekršaju, već o potezanju za rukav s leđa. Kako je u pitanju izgledna prilika za pogodak (i nijedan drugi igrač obrane je ne može spriječiti), to znači crveni karton za igrača koji je prekršaj napravio. Ništa više, ništa manje. Prvenstveno želim naglasiti licemjerje... [više na forumu]
    Spoljo
  • Obrisan korisnik03.03.2013. u 01:59
    Jedno pitanje, čisto onako, akademski. Kad je nogomet postao balet da se na svaki malo grublji dodir svira nešto? Bilo to u korist Hajduka, Cibalije, Lokomotive, nebitno. Prestao sam pratiti nogomet upravo zbog tog izležavanja jer ih stalno nešto boli, stalno im je, oprostite na riječniku, neki... [više na forumu]
  • Spoljo03.03.2013. u 00:51
    Gdje sam ja spomenuo penal? Prekršaj je bio izvan kaznenog prostora. Bila je izgledna prilika, a Bartolović je išao sam prema golu Hajduka. Mogao ga je stići jedino onaj koji ga je i povukao za rukav. Dakle, slobodni udarac na 17-18 metara i crveni karton za Hajdukovog igrača s brojem 4. Da je... [više na forumu]
    Spoljo
  • Obrisan korisnik03.03.2013. u 00:04
    takvi likovi kao ti su mi najjači, pa onaj pad Bartolović sam sebi nebi sudio kao penal. al nema veze, najbitnije je na takav način banalizirat kardinalne greške na štetu Hajduka u zadnjem derbiju, a i prije toga
  • Spoljo02.03.2013. u 23:05
    Jurišiću, ne spominješ povlačenje Bartolovića u 26. minuti u vrlo izglednoj prilici. Da je kojim slučajem Hajdukov napadač tako ometan, čulo bi se do Australije: "Ukralo, otelo".Uostalom, prije samo tri dana smo slušali jadikovke o pogreškama sudaca na štetu Hajduka, a sada, kad je u Hajdukovu... [više na forumu]