MAXtv Prva liga, 22. kolo, 02.03.2013, 15:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 1200
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Miro Grgić (Osijek), Goran Pataki (Đakovo)

Lovro Štrbinić • subota, 02.03.2013.

Nogometaši Zadra došli su do važne pobjede u svojim nastojanjima da izbore ostanak u prvoligaškom društvu. U prvom dijelu susreta prikazali su bolju igru, koju je pogotkom "oplodio" Šime Gržan, a do kraja su, uz pola sata s igračem manje, minimalnu prednost i zadržali...

Ivan Šimurina
66'

Josip Ivančić
71'
8
Jakov Surać
83'
Ferdo Milin
23
(do 46')
Tomislav Ivković

U posljednjem kolu prvog dijela MAXtv Prve lige Lokomotiva je stigla na Stanove, gdje je mogla pobjedom osigurati drugu poziciju pred dodjelu "startnih brojeva" za preostalih 11 kola. Zadranima je, pak, trebala pobjeda za bijeg sa začelja poretka.

Početak susreta pokazao je kako je motiv za ostanak očito nešto jači jer su Zadrani bili aktivniji i opasniji po gol protivnika. Već u prvih 15-ak minuta zagrijali su u nekoliko navrata vratara gostiju Picaka, već u trećoj minuti zaprijetio je Gržan, a par minuta nakon toga i povratnik u sastav Vasilj.

Nakon toga pritisak domaćina malo je oslabio, no u 25. minuti domaći navijači imali su razloga za slavlje. Luka Begonja je pronašao Šimu Gržana u kaznenom prostoru Lokomotive, a on se dobro snašao i pogodio za 1:0.

Nešto manje od tisuću gledatelja do poluvremena nije vidjelo previše prigoda, a u nastavku je značajan impuls za Lokose došao u 63. minuti. Tada je, naime, isključen Josip Bilaver te su gosti dobili priliku brojčano nadmoćni dostići prednost Zadra.

Lokomotiva je nakon toga preuzela rezultatsku inicijativu, ali konkretnijih prigoda igrači pod vodstvom Tomislava Ivkovića nisu imali. Zadarska obrana predvođena Buljatom dobro se postavila i sve do kraja susreta odolijevala napadima protivnika.

Zadrani su drugom pobjedom u proljetnom dijelu prvenstva pobjegli iz zone ispadanja, s 23 boda nalaze se na devetoj poziciji. S druge strane, Lokomotiva je propustila priliku postati prvi pratitelj Dinama i ostaju trenutno na trećoj poziciji.