Split slavio u velikoj drami na Gripama, produžetak za veliku pobjedu Žutih protiv Širokog!

S Gripa:Bernard Jurišić • subota, 02.03.2013.

Kakva drama na Gripama! U velikoj borbi za izbjegavanje posljednjeg mjesta Split je u produžetku savladao Široki i napravio veliki korak prema opstanku. Bruno Markulin pogodio je tricu za produžetak, Nikola Vujčić i Srđan Subotić vukli su na svojim leđima splitsku momčad...

I za jedne i za druge bila je to utakmica "biti ili ne biti". Širokobriježane je u Split dopratila grupa od dvjestotinjak navijača, ali i Splićani su se odazvali pozivu za pomoć koji je tijekom tjedna stizao s Gripa.

Utakmicu Splićani nisu dobro otvorili pa su već nakon dvije i pol minute Katića i Kraljevića zamijenili Subotić i Sobin. Izgledalo je to bolje, pogodili su domaći tri trice u prvoj četvrtini što se rijetko događalo ove sezone. Nakon početne prednosti gostiju na prvi odmor otišlo se s 20:15 za Split.

Povratak Vujčića, prva trica Subotića

Nakon dvomjesečne pauze zbog ozljede mišića na parket se u splitskom dresu vratio Nikola Vujčić. Žuti su s njim na parketu izgledali puno bolje, bilo je i iz površnog pogleda očito koliko sigurnije i opuštenije izgleda splitska igra kad je sportski direktor na parketu.

A današnju utakmicu pamtit će i razigravač Srđan Subotić, koji je u svom prvom šutu pogodio prvu tricu na Gripama ove sezone! Zaista nevjerojatan podatak za jednog od najboljih igrača Splita ove sezone. Do današnje utakmice promašio je sva 23 šuta za tri poena upućena u svojoj dvorani.

Drugu četvrtinu obilježio je povratak Vujčića, ali i dvije velike serije na obje strane. Na krilima Vujčića i Subotića Split je serijom od 13:0 otišao na 33:20 i činilo se da uspješno kontrolira tijek događanja.

No, Splićani su se prerano opustili, Široki je uzvratio svojom serijom od 9:0 i minutu prije poluvremena opet preuzeo vodstvo - 35:36. Na poluvrijeme se otišlo bez ičije prendosti, 38:38, odluka je odgođena za drugo poluvrijeme.

Treću četvrtinu Splićani otvaraju serijom 7:0, opet na krilima Vujčića. No, čim je ovaj napustio parket kako bi uzeo predah, Široki bi to korisio i vraćao se u egal. U posljednju četvrtinu ušlo se s 56:56, praktično cijela sezona obje momčadi zbila se u posljednjih 10 minuta.

U posljednjoj četvrtini razigrao se Ramljak, a tricom Baraća gosti su otišli na 58:65 pet minuta prije kraja. Split u igru opet vraćaju Subotić i Vujčić (68:68). 50 sekunda prije kraja bilo je 70:70, a onda je slijedila drama.

Šest sekunda prije kraja Rikić pogađa jedno slobodno bacanje za 70:73. Četiri sekunde bile su dovoljne za splitsku akciju, Bruno Markulin ostao je sam i pogodio tricu, svoje prve poene na utakmici i odvodi utakmicu u produžetak.

Tamo je Siriščević tricom donio prednost Splitu 76:75, a Subotićevo "podvaljivanje" za Dijana prvi put "odlijepilo" Žute - 78:75. Velika trica Subotića odvela je Split na 81:75, a u zadnjoj minuti su svi koji su stali na liniju slobodnih bacanja bili mirne ruke - Subotić, Markulin, Siriščević.

Dvorana je na nogama dočekala završne sekunde, domaći navijači nadglasali su bučne goste, a Split je u velikoj drami ubilježio veliku pobjedu!

Subotić je završio utakmicu s 18 poena i 11 asistencija, Vujčić s 18 poena i šest skokova za 26 minuta. Kod Širokoga je Vragović zabio 15, Ramljak 14, Šutalo i Barać po 13 poena.

• Obrisan korisnik03.03.2013. u 19:49
    i šteta što cibona nije istrpila vragovića, bitno da je nama došao stipčević nakon što su dečka sterali. jebotekošarka
  • Obrisan korisnik03.03.2013. u 19:46
    bravooo! jel ima gdje u zagrebu za kupit dres od kk splita?
  • Obrisan korisnik03.03.2013. u 09:55
    Služim narodu:)
  • Obrisan korisnik03.03.2013. u 09:06
    Lutz stay home.
  • Obrisan korisnik03.03.2013. u 09:05
    Dječaci vama je popljuvat nekog duševna hrana. Split je pobjedio i da čujem nešto pohvalno. To nemožete. Onda niste dovoljno cool u svojim očima. Promjenit Erjavca i sve rješeno. Kad bi barem to tako bilo. Vama je dječaci čaša uvijek poluprazna. Nema vama pomoći.