Reims
Reims 1:0 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Filip Han • subota, 02.03.2013.

Reims je na domaćem terenu pobijedio PSG. Domaći su igrači, unatoč crvenom kartonu Glombarda, uspjeli povesti i sačuvati vodstvo do kraja. PSG je ovim porazom omogućio Lyonu da ga dostigne na tablici...

Prva je opasna prilika na utakmici bila djelo domaćeg igrača, Antoinea Devauxa čiji je udarac iz polukontre u 16. minuti obranio Sirigu. Momčadi su se zatim izmjenjivale u posjedu lopte i poluprilikama koje nisu mogle ozbiljno ugroziti protivnika.

Najbolju je priliku za PSG imao Ezequiel Lavezzi koji se u 35. minuti našao sam pred domaćim golmanom, no udarac koji je uputio otišao je pored vratnice. Domaći su mogli povesti samo nekoliko minuta poslije kada Fortes ubacuje s desne strane, a Gaetan Courtet glavom promašuje gol iz velike blizine. Na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka

Već na samom početku drugog poluvremena Zlatan Ibrahimović postiže spretan gol, no on je odmah poništen zbog zaleđa koje se moglo mjeriti u milimetrima. U 60. minuti iz igre je nakon drugog žutog kartona isključen Christopher Glombard i činilo se da će Reims imati velikih problema da sačuva netaknutu mrežu zbog prilika koje je PSG do tada stvorio.

Dogodilo se upravo suprotno. Već u 64. minuti Reims je imao korner, Mohamed Fofana glavom je spustio loptu na rub peterca, a u pravoj poziciji našao se Grzegorz Krychowiak koji postavlja rezultat od 1:0.

U sljedećih pola sata igre momčad Carla Ancelottija svim je silama pokušavala izjednačiti, no koncentrirani Reims nije dozvolio povratak gostiju. Domaći su dobro reagirali u obrani i priveli utakmicu kraju bez promjene rezultata.

Reims je ovom pobjedom najviše pomogao Lyonu koji u nedjelju igra s Brestom. Ako Lyon tu utakmicu dobije, bodovno će se izjednačiti na vrhu s Parižanima.

• nido03.03.2013. u 02:38
    Jedina od liga petice koja ostaje neizvjesna i dalje...Bayern, Manchester UTD, Barca, Juve...svoje pokorili...
    nido
  • Obrisan korisnik02.03.2013. u 20:15
    Ovaj Psg varira sa rezultatima od odličnih do katastrofalnih!!Mislim da nije bilo ofsajda kod gola Ibrahimovića,ali opet Reimsu svaka čast,junački i zasluženo su pobijedili danas!!