Radnički serijom trica pobijedio Budućnost

Filip Han • subota, 02.03.2013.

U svojevrsnom derbiju 23. kola ABA lige Radnički je na domaćem terenu svladao Budućnost. Neizvjesnost je trajala samo do kraja prve četvrtine, a onda su domaćini odličnim šutom napravili razliku koju su sačuvali do kraja utakmice...

Prvu su četvrtinu obilježile dobre obrane i solidan šut obiju momčadi. Kod Radničkog iznimno je raspoložen bio Terrico White povezavši tri trice. Budućnost je držala priključak ponajviše zahvaljujući napadačkim skokovima, jer šut ih nije najbolje služio. Najraspoloženiji gost bio je Čedomir Vitkovac zbog kojega je Budućnost i bila u egalu u prvoj četvrtini.

Izjednačenost je trajala do sredine druge četvrtine, a tada su domaćini počeli stjecati prednost. Nikola Ivanović pogodio je tricu za jedino vodstvo Budućnosti na utakmici, a tada je Radnički napravio seriju od 14:0 kojom su se odvojili. Na kraju druge četvrtine radnički je imao deset poena prednosti i utakmica je još uvijek bila otvorena.

Gosti su na početku treće četvrtine povezali nekoliko koševa i činilo se da se mogu u potpunosti vratiti u utakmicu. Da se to ne dogodi, pobrinuli su se Matthew Amaning i standardno raspoloženi Aleksandar Ćapin. Njihovim poenima, dobrom obranom i lošim šutom za tricu Budućnosti, Radnički je na kraju trećeg dijela igre imao dvadeset poena viška.

Posljednja je četvrtina bila rutinsko odrađivanje posla za Radnički. Budućnost je uspjela samo smanjiti prednost i konačan rezultat iznosi 78:63.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Ćapin s 23 poena i pet skokova, White je dodao 20 koševa. Kod Budućnosti najbolji strijelci bili su Vitkovac s 18 i Aleksa Popović s 12 poena.

Radnički se ovom pobjedom našao na trećem mjestu ljestvice i napravio je veliki korak za osiguravanje Final Foura. Budućnost čeka ishod utakmice između Partizana i Cedevite, jer u slučaju pobjede Beograđana, imat će isti omjer pobjeda, a Partizan vodi u međusobnim ogledima.

• Obrisan korisnik06.03.2013. u 22:07
    odlična ekipa. možda i najbolja u ABA ove sezone. Ali nije li i Zvezda jaka pa je izgubila u Zadru i Splitu.Još nije gotovo.
  • Obrisan korisnik03.03.2013. u 01:05
    White i Capin,majstori ove igre...Rekao sam ako ih odbrana Buducnost ne zaustavi onda su stvarno mocni.
  • Obrisan korisnik03.03.2013. u 00:05
    Doktor Capin i fenomenalni White. Kakvu kosarku ove sezone igra Radnicki, deluju kompaktno, kao tim. Ne mozes ih zatvoriti nikako. Opasni u sutu, opasni u prodoru, opasni ispod kosa. Fantasticna ekipa. Verujem da mogu u finale F4 i onda da EL gledam u KG :D