Igokea u tijesnoj završnici protiv Szolonokija vratila prvu poziciju

Ante Zovko • ponedjeljak, 04.03.2013.

Teško izborenom pobjedom protiv posljednjeplasiranog 86:84 Igokea se vratila prvu poziciju ABA poslije kompletnog 23. kola. Dobra je to vijest za Zadar i Široki.

U posljednja tri kola Split, Široki i Szolniki ulaze s istim omjerom, 7-16, pa će neizvjesnost oko posljednjeg mjesta vjerojatno potrajati do zadnjih minuta ligaškog dijela natjecanja. Nešto slično vrijedi i za utrku Igokee i Crvene zvezde za prvu poziciju za koju se još ne zna da li vodi u Euroligu.

Doprvak Bosne i Hercegovine u osmoj je minuti ostvario prvu značajniju prednost, sedam razlike, da bi otišao na prvi odmor s 27:21. Mađari smanjuju tijekom druge četvrtine i na poluvremenu je bilo 43:40.

Serijom 6:0 Igokea poslije četiri minute u trećoj četvrtini odlazi na 49:40, ali ne uspijeva prelomiti rezultat. Szolnoki izjednačuje (53:53) u posljednjoj minuti trećeg perioda. Nakon što je Štemberger promašio slobodna bacanja, Szolnoki prelazi u vodstvo (61:65) na kraju treće četvrtine.

Szolnoki je vodio sve do posljednje dvije minute. Igokea je povela 80:78, a minutu prije kraja Hammonds pogađa jedno od dva slobodna bacanja. Szabo dvicom približava goste na 81:80.

Edwards pogađa oba bacanja, ali trica Nemetha opet vraća stvari na početak. Odlučili su ubačaji s linije. Hammonds ubacuje oba slobodna bacanja, a Florence promašuje jedno i to je bilo ključno. Joksimović također pogađa jedno, ali bilo je to dovoljno za pobjedu.

Edwards je s 19 poena predvodio domaće dodavši osam skokova, tri asistencije i tri osvojene lopte. Jorović je postigao 18 poena. Za goste Šehović je postigao 14 ut četiri skoka i četiri asistencije, a po 13 su dodali Simon i Gay.

• Obrisan korisnik05.03.2013. u 00:08
    Skoro ih madjari dobise, vodili su 5 raz. u zadnjoh cetvrtini a igrali tekmu bez Badera,Horvata i Bella, madjarskog amera!!! Biti ce vruce Zadru gore a i MZT-u
  • Obrisan korisnik04.03.2013. u 23:43
    Szolnok je dobra momčad, ali tek nedavno su doveli dva igrača plus su se vratili dva ozljeđena i sad su zaista dobri...ali im raspored baš ne ide više na ruku...mada, i ako budu zadnji, ne ispadaju zbog ugovora...
  • narada10804.03.2013. u 23:16
    A kako je Florence to jedno profulao, pa to bih ja bolje napravio! Uostalom meni se nakon malo prije videnog uopće ne čini da je Szolnoki ekipa za zadnje mjesto. Po nekoj logici trebaš navijati protiv njih jer prete našim klubovima. No, sportski gledajući, bilo je ljepo vidjeti kako se oni muško... [više na forumu]