Oslabljeni i neraspoloženi Splićani bez šanse u Podgorici

Iz Podgorice:Bernard Jurišić • subota, 09.03.2013.

Prvu od svoje tri "meč-lopte" u borbi zaostanak Splićani su imali protiv Budućnosti u Podgorici. Ni ovog puta nisu Žuti uspjeli kompletni pokušati iznenaditi momčad koja se bori za Final Four, uoči susreta ostali su bez Dijana i Kraljevića. Crnogorski prvak nije dozvolio iznenađenje u svojoj dvorani...

Otvaranje susreta pripalo je domaćinima, a sa splitske strane u napadu je odgovarao samo Sobin. Tek u osmoj minuti Vujčić se upisao u listu strijelaca uz kapetana Žutih, koji je dotad ubacio svih osam.

Otpali Dijan i Kraljević

Ni ovog puta Splićani nisu imali sreće s ozljedama. Tijekom dana zbog ozljede leđa i ukočenog živca za večerašnju utakmicu otpali su Toni Dijan i Filip Kraljević. Žuti su tako u borbu s prvakom Crne Gore krenuli samo s devetoricom raspoloživih igrača.

Minutu prije poluvremena Budućnost je povela 20:10, no tada su proigrali Splićani. Dvije trice Mimice za kraj prve i početak druge četvrtine i znatno podizanje obrambene agresivnosti učas su Žute doveli do izjednačenja (24:24), a Sobinovim polaganjem i zakucavanjem i do prednosti 25:28. Na poluvrijeme se otišlo s 30:30.

U treću četvrtinu opet su bolje ušli domaćini, a ključni detalj zbio se u 26. minuti. Kod 40:34 Subotiću je u kontri skinuta lopta s obruča, tražili su Splićani koš, ali dobili samo teničku klupi. Budućnost je to iskoristila za azak na dvoznamenkastu prednost (46:34), koju su dodatno pojačale dvije trice Alekse Popovića s istekom napada.

Pred kraj treće četvrtine Budućnost je imala visokih 56:39 i bilo je jasno da će Splićani teško još jednom vratiti u utakmicu. U posljednjoj četvrtini domaćini su održavali Žute na pristojnoj udaljenosti (tri minute prije kraja dohvatili su maksimalnih 64:44) i mirno utakmicu priveli kraju. Splićani su u drugom poluvremeu ubacili samo 17 poena.

Zanimljivo je da je samo po jedan igrač u svakoj momčadi zabio dvoznamenkast broj poena. Kod Budućnosti je Aleksa Popović zabio 22, kod Splita Josip Sobin 23. Kapetan Žutih bio je jedini raspoložen u napadu Splita, ali domaćini su ga brzo počeli slati na liniju slobodnih bacanja odakle je zabio samo jedan od deset pokušaja.

Splićane u četvrtak čeka domaći okršaj s Radničkim, koji je danas poražen u Zadru.

• Obrisan korisnik10.03.2013. u 08:13
    dosadna utakmica.u 2 pol dati 17 koševa može i juniorska školska ekipa..općenito slabo postavljeni bez odgovora na agresivnu obranu po cijelom terenu..Mime ko pučkoškolac ide na zicer pa dobije bananu,Suba vodi igru i ponaša se kao da igra protiv ulične ekipe,a vadit se da Kraljević nije igrao je... [više na forumu]
  • antitalent9109.03.2013. u 21:12
    Igrači Zadra također očajno izvode slobodna bacanja, ali to je stvar psihe, jer na treningu svi osim Kaštropila pogađaju bez problema. Kod Sobina je to već preraslo u fobiju, da to ima bio bi već odavno u bogatom inozemstvu.
    antitalent91
  • Master Yoda09.03.2013. u 20:52
    jedna me stvar konstantno smeta u redovima splita, a to su sobinova slobodna bacanja, dakle bacanja su samo stvar vježbe na treningu i upornosti i onda mi nitko ne može reć da se s njim nešto vježba kad je na današnjoj utakmici imao nestvarnih 1/10 sa linije bacanja