Zadrani do velike pobjede nad Radničkim po Nazorovom receptu

Branimir Korać • subota, 09.03.2013.

Košarkaši Zadra stigli su do velike pobjede u borbi za opstanak. U svojoj dvorani ugostili su momčad Radničkog, jednog od kandidata za plasman na Final Four, te su ga svladali rezultatom 75:68...

Uoči utakmice s Radničkim trener Zadra Ante Nazor naglašavao je kako će ključno biti iskoristiti prednost u reketu i zaustaviti kreaciju Ćapina. Obje stvari Zadrani su uspješno odradili i to im je donijelo vrijednu pobjedu.

Domaćin je dominirao u skoku, upisao je 13 skokova više, a Ćapin nije uspio razigrati momčad i ostao je na za njega samo dvije asistencije. Razigravač Kragujevčana je ubacio 18 poena, ali uz 4/11 iz igre i nije uz sebe "ubacio" u igru još nekoliko suigrača.

Bile su to ključne stvari koje su iz zadarskog tabora naglašavali, a pokazalo se i kako trener Radničkog Miroslav Nikolić nije bez razloga apostrofirao da će ovo biti teško gostovanje za njegovu momčad. Za razliku od posljednjih susreta, napad Radničkog je prilično podbacio, a kako je to prednost njegove momčadi, Nikolić nije niti mogao izvući više od poraza.

Gosti su solidno ušli u utakmicu i poveli s 11:6, međutim serijom 8:0 uz dvije trice Thornea, Zadrani su preokrenuli rezultat te su prvu četvrtinu dobili s 20:19.

U drugih deset minuta domaćin je održavao prednost ne dopustivši niti jednom Radničkom da preuzme vodstvo što je samo dodatno podizalo nervozu u kragujevačkim redovima. Na odmor se otišlo s prednosti Zadra 40:38 što je davalo domaćinu nadu u pozitivan ishod.

Početak drugog dijela donio je velike probleme Radničkom koji nije imao rješenja za obranu Zadra i izuzev trice Borisova, nije ubacio niti poen sve do 28. minute kada tricu pogađa Mijatović za smanjenje na 51:44.

Međutim nije to trgnulo goste, Zadar je nastavio u dobrom ritmu i u posljednjoj četvrtini te je u 33. minuti bio na vrlo visokih 63:46 i na korak do velike pobjede.

U završnici susreta gosti su pokušavali doći do nekog čudesnog preokreta, ali nisu bili niti blizu. Zadrani su sačuvali prednost i upisali osmu pobjedu rezultatom 75:68.

Dwight Thorne predstavio se Zadranima u dobrom svijetlu ubacivši 16 poena (5/10) uz sedam skokova dok je dobar skakački posao odradio Romeo Travis s uhvaćenih devet skokova. Kod poraženih Ćapin je ubacio 18 poena, a Borisov 12.

• Obrisan korisnik10.03.2013. u 06:14
    Zaslužena pobjeda Zadra igrali su stvarno odlično i napravili veliki korak prema ostanu u ligi za dogodine .Odličnu utakmicu odigrao je novi razigravać Zadra
  • Obrisan korisnik10.03.2013. u 00:38
    Bravo Zadre samo gazi !!! Vidimo se u LZP. Ajmo Alkar, Ajmo Zadar!!!!
  • cimbo09.03.2013. u 23:23
    Svaka cast Zadrani, nisam se nadao pobjedi...