Partizan pobjedom protiv Igokee nadomak Final Foura, Szolnoki pobijedio MZT

Filip Han • nedjelja, 10.03.2013.

U dvjema utakmicama 24. kola ABA lige Partizan je upisao pobjedu protiv prvoplasirane Igokee koja mu je bila izuzetno važna u borbi za Final Four, a Szolnoki je spriječio vraćanje MZT-a za osmu pobjedu u sezoni. Takav ishod prilično je povoljan za drugoplasiranu Crvenu zvezdu, a stvara probleme Širokome koji upravo protiv Zvezde traži bijeg od posljednjeg mjesta lige...

Utakmica u Pioniru bila je izjednačena u prve dvije četvrtine. Partizan je ušao nešto lošije u utakmicu promašivši nekoliko vezanih šuteva, što je Igokea iskoristila da bi držala blagu prednost sve do sredine druge četvrtine. Partizan je tada živnuo, a Drew Gordon dvicom je doveo Partizan u vodstvo koje je od tada postupno raslo.

Na poluvremenu su crno-beli imali osam poena prednosti, a u trećoj su četvrtini održavali prednost od desetak poena, najviše zahvaljujući dobroj igri Vladimira Lučića i Gordona. Igokea se u tom periodu mučila sa šutom i obrambenim skokom. Beograđani su u utakmici skupili čak 16 napadačkih skokova.

Na ulazu u četvrtu Partizan je imao deset poena razlike, a nakon četiri minute ta je prednost porasla na 15 poena, čime je utakmica praktički bila riješena. Konačan rezultat bio je 73:64. Najbolji u redovima pobjednika bio je Vladimir Lučić s 13 poena čemu je dodao i pet skokova, a dvoznamenkasti su bili i Gordon te Đorđe Gagić s 11 poena. Poražene je predvodio Branko Jorović s 15 poena, 11 je dodao Marko Brkić. Siniša Štemberger za 17 minuta upisao je pet poena.

Partizan je ovom pobjedom napravio velik korak ka Final Fouru. Sada ima isti omjer (15-9) kao Radnički i Budućnost, a u posljednja dva kola ima nešto lakše protivnike - MZT i Szolnoki, što mu ide na ruku. U slučaju da Crvena zvezda pobijedi Široki, izjednačit će se na prvom mjestu s Igokeom, što će posljednja dva kola učiniti jako zanimljivim.

U kasnijoj utakmici u Mađarskoj suočili su se Szolnoki i MZT. S obzirom na prvu četvrtinu, činilo se kako će Mađari upisati laku i visoku pobjedu. Nakon početnog egala, krenulo je odvajanje Szolnokija, čemu je puno pridonijelo promašivanje Makedonaca. Na kraju prve četvrtine rezultat je bio 22:9.

Druga je četvrtina nastavljena u istom tonu, na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 41:28. U trećoj se četvrtini MZT počeo buditi. Damjan Stojanovski je vezao nekoliko poena, dobru je dionicu odigrao i Cade Davis, te su Makedonci stigli na samo dva poena zaostatka na kraju treće četvrtine.

Ipak, Szolnoki nije dopustio preokret i ponovo se odvojio na nešto veću razliku koju je bez problema održao do kraja utakmice. Konačan rezultat bio je 81:72. Najbolji strijelac kod pobjednika bio je Marton Bader upisavši 24 poena. Pratio ga je James Florence s 15 poena, a vrlo koristan bio je i Miklos Szabo s osam poena i deset skokova. Kod MZT-a po 15 poena zabili su Davis, Damjan Stojanovski i Todor Gečevski koji je tome dodao i osam skokova.

• Obrisan korisnik11.03.2013. u 15:17
    Obratiti cu se i njima ali mi nije jasno kome se ti obracas, nisi se jos umio pa ne vidis da tebe nitko nista ne pita. Od pocetka sezone Hamilton,Ware,Carter, Smush,Kuridza,Strawbery,Blassingame...Nadam se da znas brojatiNaravno da Lutz nije birao, pa nije on tu da bira.Ponekad je pametnije nista... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik11.03.2013. u 12:47
    ja vidim samo 2-blassingame i strawbery. jedino ako rozića-kao 'ercegovca računaš kao stranca:))smiješan si.lutz nije birao niti jednog od svih igrača koji su prodefilirali cibonom ove szeone. za kritiku te politike se obrati prkačinu i sada vanjku.
  • Obrisan korisnik11.03.2013. u 12:34
    cedevita još uvijek uz neki ludi rasplet može do f4,ukoliko im se kockice poslože,morali bi dobiti sve 3 do kraja,a radnički i budučnost da sve izgube,a nije nemoguće pogotovo ako zvezda dobije širokog danas u gostima,onda igraju još protiv radničkog i budučnosti,a radnički ide u goste splitu,a... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik11.03.2013. u 07:42
    Pa to je fenomenalno, Cibona sa 5 stranaca i odlicnom ekipom je 2 kola prije kraja osigurala ostanak. Ja sam odusevljen. Mislim da bi pod hitno trebalo Lutzu ponuditi cetverogodisnji ugovor.
  • Obrisan korisnik10.03.2013. u 23:54