Barcelona obavila posao protiv Bešiktaša, Tomić uobičajeno dobar

Ivor Krapac • petak, 15.03.2013.

Posljednja utakmica 11. kola skupine F Topa 16 Eurolige nije donijela ništa neočekivano. Barcelona se na domaćem parketu pokazala prejakom za Bešiktaš, a u dolasku do pobjede, Ante Tomić bio je među boljima u momčadi Xaviera Pascuala...

Tri kola prije kraja drugog kruga, Barcelona se učvrstila na prvom mjestu skupine F. Momčad koju vodi Xavi Pascual je pred svojim navijačima s 86:61 bila bolja od Bešiktaša, čime je popravila vlastiti omjer pobjeda i poraza na 10-1. Barcelona sada ima tri pobjede prednosti pred Montepaschijem i Olympiakosom, koji su na drugom, odnosno trećem mjestu.

Bešiktaš se već prije nekoliko kola oprostio od izgleda za prolazak u četvrtfinale, a ovim porazom pali su na 0-11.

Na putu do konačnih uvjerljivih +25, Ante Tomić bio je među četvoricom s dvoznamenkastim brojem poena u dresu Barcelone, ubilježivši 11, a tome je dodao i sedam skokova za nešto više od 22 i pol minuta na parketu. Nate Jawai zabio je najviše, 16 poena, uz devet skokova, Erazem Lorbek imao je 12 poena i pet skokova, a Pete Mickeal 11 poena.

Cevher Ozer je s 18 poena i šest skokova vodio Bešiktaš, dok je Gašper Vidmar dodao 13 poena i pet skokova. Damir Markota je za 18 i pol minuta ubilježio četiri poena i tri skoka.

Barcelona je izgradila dvoznamenkastu prednost već u prvoj četvrtini, koju su zaključili s 29:15 na svojoj strani. U drugoj dionici vodstvo domaćina bilo je i na +20, a nakon 47:31 na poluvremenu, Bešiktaš se donekle oporavio u jednom dijelu treće četvrtine. U 28. minuti gosti su stigli na samo 12 poena zaostatka (59:47), ali veselje im nije trajalo dugo.

Serijom od 8:0, Barcelona se u 30. minuti odvojila na 67:47, a Bešiktaš iza toga više nije bio bliže od -13. Sa sveukupnih 11:3 u posljednje četiri minute, Pascualova momčad stigla je do završnih 25 poena "viška", što im je bila i najveća prednost na utakmici.