Igokea rutinskom pobjedom nad Krkom osigurala prvo mjesto

Filip Han • nedjelja, 17.03.2013.

Igokea je bez većih problema svladala Krku u Laktašima. Neizvjesnost je trajala do treće četvrtine u kojoj je domaćin iskoristio napadačku rupu u koju je upala Krka te se lagano odvojio, a posljednja četvrtina bila je mirno privođenje utakmice kraju...

Krka se početkom utakmice osljanjala na svoju visoku liniju u kojoj se s nekoliko dobrih poteza istaknuo Jure Lalić. Kod domaćina raspoloženi su bili Corsley Edwards i Branko Jorović, koji su bili glavna napadačka snaga Igokee. Rezultat na kraju prve četvrtine bio je 25:24, što je obećavalo dobru napadačku predstavu od obje momčadi.

U drugoj je četvrtini Krka stekla laganu prednost koju je održavala sve do 25. minute, kada Jorović postiže tricu za ponovno vodstvo domaćih. Krka je do kraja četvrtine promašila nekoliko šuteva što je Igokei omogućilo da na odmor ode sa sedam poena viška.

U trećoj četvrtini prednost domaćih samo je rasla. Predvođeni sjajnim Jorovićem, pronalazili su dobra rješenja u napadu, dok se Krka i dalje mučila na oba kraja terena. I u posljednju četvrtinu ušlo se s prednošću Igokee od sedam poena.

U posljednjih deset minuta, igrači Dragana Bajića uspjeli su i povećati prednost, te mirno privesti utakmicu kraju. Konačan rezultat bio je 84:75. Jorović je utakmicu završio s 24 poena, tomu je dodao i četiri ukradene lopte. Edwards je pružio dobru pomoć sa svojih 17 poena i šest skokova, a dobar je bio i Siniša Štemberger s 13 poena. Kod gostiju istaknuo se Domen Lorbek s 18 poena, Smodiš je imao 17.

Igokea je ovom pobjedom osigurala prvo mjesto lige, sada je na omjeru 19-6 i u posljednje kolo ide rasterećena u goste Ciboni. Krka se našla na 11. mjestu s omjerom 9-16, a u sljedećem će kolu igrati protiv MZT-a.