Rasterećeni Žalgiris zakomplicirao situaciju Anadolu Efesu

Ante Zovko • četvrtak, 21.03.2013.

Žalgiris, koji je i prije 12. kola kola drugog kruga Eurolige izgubio šanse za četvrtfinale, nanio je poraz Anadolu Efesu 79:71 i otvorio borbu za drugo mjesto u skupini E.

Serija 20:1 na kraju druge i početkom treće četvrtine prelomila je susret u kojem se turska momčad poslije stigla vratiti na najviše sedam poena razlike i potpisala kapitulaciju protiv raspoloženog domaćina.

Erden je bio sjajan na izjednačenom startu utakmice postigavši deset poena za sedam minuta. Efes je prijetio da će se odvojiti, ali Darjuš Lavrinovič smanjio je na 25:27 na kraju prve četvrtine. Tunceri i Lucas odvajaju goste na plus šest početkom druge četvrtine i Efes je držao minimalnu prednost do završnice poluvremena, kad je Mario Delaš tricom donio Žalgirisu vodstvo 44:42 na odmoru.

Sjajna igra Lavrinoviča bila je ključ serije 13:1 početkom treće četvrtine kojom je Žalgiris poveo 55:43 natjerao gostujućeg stratega na minutu odmora. Lucas i Stanko Barać uspjeli su stesati zaostatak ispod deset poena krajem treće četvrtine (63:56), ali trica Žalgirisa početkom četvrte vraća stvari na početak. Lucas je opet vratio nadu tricom (70:63) četiri i pol minute prije kraja, ali Lavrninovič uzvraća istom mjerom, pa je domaćim minutu i pol prije kraja dočekao s devet poena prednosti, što je bilo dovoljno za komotnu završnicu.

Lavrinovič je postigao 24 poena, a Kuzminskas je dodao 15. Delaš je dobio 17 minuta za četiri poena, tri skoka, asistenciju i dvije izgubljene lopte. Lucas je ubacio 14 poena kod Efesa, a Erden 13. Barać je za 18 minuta upisao šest poena, šest skokova i jednu blokadu.

• Obrisan korisnik22.03.2013. u 08:05
    Efesu trebaju 2-3 lopte u napadu da se zvjezde napucavaju a u obrani im treba 6. igrač da ne curi na sve strane. Završit će treći u skupini i tamo im je i mjesto. Sa takvom revijalno-atraktivnom igrom se ne osvajaju titule. Bravo za Žalgiris.