Izrael
Izrael 3:3(2:1) Portugal
Portugal

Branimir Korać • petak, 22.03.2013.

U dramatičnoj utakmici skupine F kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, Izrael je propustio pobjedu protiv Portugala čime bi Portugalce stavio u prilično tešku situaciju u nastavku kvalifikacija. 3:1 su imali Izraelci, no Portugal je uspio doći do boda i to nakon gola u sudačkoj nadoknadi utakmice...

Prava drama odvijala se u Tel Avivu gdje je Izrael ugostio Portugal u susretu važnom za obje reprezentacije. Izraelci su imali priliku pobjedom pobjeći Portugalu na tri boda razlike i tako zadržati korak s vodećom Rusijom. S druge strane Portugalci si nisu smjeli dopustiti poraz i tako su se postavili od prve minute.

Već u drugoj minuti šok na stadionu. Fabio Coentrao je dobro izveo korner, izraelska obrana je jako slabo reagirala, a Bruno Alves je neometan glavom poslao loptu u mrežu.

Nakon postignutog gola, Portugal je kontrolirao igru sve do 25. minute kada domaćin dolazi do poravnanja. Lošu reakciju Ben Bassata ispravio je Hemed odličnim udarcem iz nimalo lagane pozicije za poravnanje.

Deset minuta kasnije Portugal je morao ponovno povesti. Helder Postiga je imao potpuno čistu situaciju, otvoren gol, ali umjesto da je pogodio nečuvanu mrežu, pogodio je vratnicu. Ubrzo je stigla kazna, Ben Basat se sjurio u kazneni prostor i poslao loptu u mrežu Rui Patricija za 2:1 u 40. minuti.

Prvo poluvrijeme završeno je vodstvom Izraela 2:1, Portugal je bio bolji do izjednačujućeg gola, no nakon toga se domaćin pribrao i napravio preokret.

U drugom poluvremenu Portugal je krenuo po poravnanje, imao je neke prilike, ali do gola su ponovno došli Izraelci. Za veliko slavlje domaćina pobrinuo se u 69. minuti Gershon koji je iskoristio loše istrčavanje portugalskog vratara kod kornera i glavom pogodio za 3:1.

Međutim, Izrael nije dugo izdržao. Već dvije minute kasnije Postiga se iskupljuje za promašaj iz prvog poluvremena, na dodavanje Cristiana Ronalda smanjuje na 3:2 i vraća nadu Portugalu.

Bio je to znak Portugalcima za opći napad, Izrael se povukao i gol je visio u zraku. U 89. minuti Coentrao je u padu glavom dobro pucao, ali lopta je odsjela na vratnici da bi u 92. minuti Portugal sretno stigao do gola. Almeida je nadskočio Aouatea, no lopta je pogodila vratnicu, Ben Hsaim je pokušao očistiti prijetnju, ali je pogodio Coentraoa od kojeg lopta odlazi u mrežu za konačnih 3:3.

• Obrisan korisnik22.03.2013. u 16:36
    ma neće ostat doma,opet će se nekako provuć do 2.mjesta i onda u dodatnim kvalifikacijama izvući bosnu i proć na sp
  • Obrisan korisnik22.03.2013. u 16:32