Himki nekoliko brojeva prevelik za goste iz Istanbula, Fener nemoćan bez Bogdanovića

Ivor Krapac • petak, 22.03.2013.

Tražeći važnu domaću pobjedu u utrci za prolazak u četvrtfinale, Himki je u 12. kolu skupine F drugog kruga Eurolige pokazao previše za Fenerbahče Ülker. Ruski klub bio je uvjerljiv, a još jednom se pokazalo da istanbulska momčad teško može pružiti ozbiljniji otpor ukoliko ne može računati na Bojana Bogdanovića, koji je ponovno izostao zbog ozljede...

Himki je u 12. kolu euroligaškog Topa 16 opravdao ulogu favorita protiv Fenerbahče Ülkera i time došao do omjera 7-5 u skupini F, u borbi za četvrtfinale. Gosti iz Istanbula su u Rusiji zaigrali bez pomoći ozlijeđenog Bojana Bogdanovića, a u takvom, oslabljenom sastavu dogodio im se uvjerljiv poraz, s 99:76 za domaću momčad.

Fener je bolje počeo utakmicu, a osobito zadovoljan mogao je biti s prvih sedam minuta, s odlaskom do dvoznamenkaste prednosti (19:9) nešto manje od četiri minute do kraja prve četvrtine. No, domaći su se nakon prvih 10 minuta već gotovo vratili u egal (23:22), a u drugoj dionici bili su još bolji, s 27:14 tijekom tog perioda utakmice, za odlazak do 49:37 na poluvremenu.

Istanbulska momčad je u trećoj četvrtini pokazala znakove života, približivši se do 59:58 u 26. minuti, ali prije ulaska u završnu dionicu dogodio im se novi pad. Dijelom i zbog nesportskog prekršaja Ilkana Karamana na Petteriju Koponenu, što su domaći kapitalizirali iz slobodnih bacanja, Himki je u posljednjih 10 minuta ušao s devet poena prednosti (70:61).

Kako se pokazalo, sav otpor Fenerbahče Ülkera nestao je poslije solidne treće dionice. U posljednjoj četvrtini Himki je dominirao, odmaknuvši do konačnih +23 na semaforu.

Petteri Koponen je ovog puta bio najraspoloženiji u domaćoj momčadi, s 23 poena i sedam asistencija, dok je Sergej Monja imao 18 poena, šest asistencija i četiri skoka.

Zoran Planinić je za nepunih 19 i pol minuta na parketu ubilježio devet poena, sve u prvom poluvremenu, uz 4/6 iz igre, 3/5 za dvicu i 1/1 za tricu. Imao je i pet asistencija. Krešimir Lončar igrao je nepune 23 minute i ubilježio po tri poena i izgubljene lopte.

Fenerbahče Ülker imao je dvojicu dvoznamenkastih strijelaca. Bo McCalebb istaknuo se s 18 poena, sedam asistencija i pet osvojenih lopti, a David Andersen s 14 poena i četiri skoka.