SP 2014. kval. skupina A, 22.03.2013, 21:00 h
Škotska 1:2 Wales
Wales

Škotska ostala na dnu: preokret Walesa u dvije minute uoči ogleda s Hrvatima

Borna Rupnik • petak, 22.03.2013.

Krajem prvog poluvremena, Škotska je s novim izbornikom povela protiv Walesa, no sredinom nastavka - bez Garetha Balea na terenu - uslijedio je šok za domaćine, koji su ostali s desetoricom i primili dva pogotka...

Nogometaši Walesa svoju su jedinu dosadašnju pobjedu u kvalifikacijskoj skupini A za odlazak na svjetsku smotru ostvarili na svom terenu protiv Škotske, a do druge su došli u petak navečer, protiv istog protivnika, u gostima. Ponovno je bilo 2:1 za Wales, koji je na taj način izbio na treće mjesto, ispred Srbije i Makedonije.

Škotsku je vodio novi izbornik Gordon Strachan, ali njegova momčad nije oduševila igrom na Hampden Parku. Walesu je u prvom dijelu nedostajalo malo sreće kako bi došao do vodstva, da bi se tik prije odmora radovala Škotska.

Ubacio je iz kuta Mulgrew, a Hanley je glavom s nekoliko metara zatresao mrežu.

U drugo je poluvrijeme Wales ušao bez ozljedom načete prve zvijezde Balea, kojega je zamijenio debitant Williams, tinejdžer iz Crystal Palacea, a Snodgrass je ubrzo pogodio okvir gola, čime je Škotska propustila priliku možda i riješiti utakmicu u svoju korist.

U 58. minuti Walesu je poništen pogodak Kinga, da bi u 72. minuti Snodgrass dobio drugi žuti, isključujući karton zbog prekršaja na Gunteru. S bijele točke pod prečku pogađa Ramsey i donosi izjednačenje, a samo dvije minute poslije King ubacuje za Robson-Kanua, koji opet glavom kažnjava nepažljivost škotske obrane.

Wales je do kraja sačuvao svoje vodstvo, ali je ostao bez Ramseyja, koji je u sudačkoj nadoknadi zaradio izravni crveni karton zbog prekršaja na McArthuru.

Velšani će u utorak Hrvatsku dočekati na stadionu u Swanseaju.

• Obrisan korisnik23.03.2013. u 10:27
    Da,samo Wales nije na sjeveru kontitenta.A lagano neće biti sigurno,ali mislim da jedini način da naši ne dobiju ovo je katastrofalan teren u Walesu što se nadam da neće biti.
  • ZooM23.03.2013. u 03:53
    Bale je par dana imao problema sa trbušnom virozom te je zbog toga ostao u svlačionici na poluvremenu. Navodno bi trebao biti potpuno spreman za Hrvatsku. Ne mogu oni do tog drugog mjesta nikako, nemaju kvalitetu. A recimo da se nekim neviđenim čudom i dočepaju njega, vjerojatno bi bili najgora... [više na forumu]
    ZooM
  • Obrisan korisnik23.03.2013. u 00:32
    ako bale ne igra, bit će to puno lakši posao...
  • Obrisan korisnik23.03.2013. u 00:13
    Mislim da je ova tabela pogresna, cini mi se da Wales ima boda
  • narada10822.03.2013. u 23:10
    Ramsey dobio crveni karton u zadnjoj minuti, Bale zbog ozljede izmjenjen na poluvremenu (dobro za nase??). Ali sve - od nacina ovog preokreta veceras do izjave nijihovog trenera poslije -daje naslutiti da su Velsani daleko od toga da su se predali. Oni ciljaju na to drugo mjesto. Biti ce vruce u... [više na forumu]