Španjolska bez punog plijena protiv Finske, Crna Gora do vrijedne pobjede u Moldaviji, Francuska opravdala ulogu favorita

Ivan Pavić • petak, 22.03.2013.

U skupinama H i I odigrano je pet utakmica. U skupini H Ukrajina je ubilježila prvu pobjedu, dok su Crnogorci i Englezi ostali sami u utrci za prvo mjesto. U skupini I očekivao se lagan posao za Francuze i Španjolce. I dok je Mathieu Valbuena vodio Francuze do pobjede, Teemu Pukki je odveo Fince do boda protiv svjetskih prvaka...

Skupina H

Poljska - Ukrajina 1:3 (1:3)
(Piszczek 18'; Yarmolenko 2', Gusev 7', Zozulia 45')

Ukrajina je s dva brza pogotka u prvih sedam minuta povela na gostovanju kod Poljske u Varšavi. Pogotke su postigli Andriy Yarmolenko u drugoj i Oleg Gusev u sedmoj minuti. Domaće u igru vraća Lukasz Piszczek pogotkom u 18. minuti. Ipak, na poluvrijeme se odlazi s dva pogotka prednosti Ukrajine. Pogodak za 1:3 postigao je Roman Zozulia.

Rezultat se u drugom dijelu nije mijenjao te je tako Ukrajina ostvarila prvu pobjedu u kvalifikacijama i bodovno se izjednačila s današnjim protivnikom.

Moldavija - Crna Gora 0:1 (0:0)
(Vučinić 78')

Pobjednički niz Crnogoraca nastavio se i u Moldaviji. Iako se nakon 0:0 u prvom poluvremenu nazirao drugačiji rasplet, a pogotovo nakon drugog žutog kartona Milorada Pekovića u 63. minuti.

Do slavlja ih je odveo Mirko Vučinić pogotkom u 78. minuti. Tom pobjedom Crnogorci su ostali neporaženi u svojoj skupini, a zadržali su i prvo mjesto s 13 bodova iz pet utakmica.

San Marino - Engleska 0:8 (0:5)
(Della Valle(ag) 12', Oxlade-Chamberlain 28', Defoe 35', 78' Young 39', Lampard 42', Rooney 54', Sturridge 70')

Englezi su otišli na gostovanje San Marinu kako bi popravili gol razliku. Upravo su to i učinili te su zatrpali mrežu gostiju s osam pogodaka. Pet pogodaka su postigli u prvom, a tri u drugom dijelu.

Katastrofa domaćih počela je u 12. minuti autogolom Della Valle. Strijelci u prvom dijelu su bili Oxlade-Chamberlain, Defoe, Young i Lampard. U drugom poluvremenu nastavili su Ronney, Sturridge. Posljednji pogodak na utakmici, a svoj drugi postigao je Defoe.

Skupina I

Francuska - Gruzija 3:1 (1:0)
(Giroud 46', Valbuena 47', Ribery 61'; Kobakhidze 71')

Francuska je opravdala ulogu favorita protiv Gruzije na svom terenu. Na poluvrijeme se otišlo s jednim pogotkom razlike za Francuze, koje je u prednost doveo Olivier Giroud u prvoj minuti sudačke nadoknade na asistenciju Mathieua Valbuene.

Na samom početku drugog dijela, u 47. minuti, Francuska udvostručuje prednost. Valbuena se ovog puta proslavio kao strijelac zabivši na asistenciju Francka Riberyja. U 61. minuti zamijenili su uloge. Valbuena je upisao drugu asistenciju na utakmici a pogodak za 3:0 postigao je Ribery. Poraz Gruzijaca ublažio je Alexander Kobakhidze pogotkom za 3:1 u 71. minuti.

Španjolska - Finska 1:1 (0:0)
(Ramos 49'; Pukki 79')

Veliko iznenađenje dogodilo se u Gijónu. Španjolci, aktualni svjetski prvaci i prvoplasirani u svojoj skupini, nisu uspjeli pobijediti posljednjeplasiranu Finsku na svom terenu. Sa samo jednim osvojenim bodom, pali su na drugo mjesto skupine, a na vrh je došla Francuska.

U prvom dijelu nije bilo pogodaka, a domaćini su poveli preko Sergija Ramosa u 49. minuti. Finci su strpljivo čekali svoju priliku i dočekali je u 79. minuti. Za konačnih 1:1 i veliko veselje Finaca zaslužan je Teemu Pukki.

• Obrisan korisnik23.03.2013. u 00:46
    Nakon debakla Špa muka mi dođe kad pročitam nešto loše o HRV igri, u sportu u kojem je najvažnije zabit gol, a na koji način nije važno. Španjolci su danas imali oko 80% posjeda, 17kornera, oko 50 puta su došli u zonu Finaca i čemu im sve to kad nisu bili koncentrirani do kraja.
  • ALGHAZANTH23.03.2013. u 00:32
    Englezi rasturaju kao u najboljim vremenima.