Igokea pokazala Vukovima tko je tko u regionalnoj sezoni

Iz Doma Dražena Petrovića:Ivor Krapac • subota, 23.03.2013.

Košarkaši Cibone završili su sezonu u ABA ligi porazom pred svojim navijačima. U posljednjem, 26. kolu regionalnog natjecanja, iz Doma Dražena Petrovića zadovoljna je otišla Igokea, koja je i prije ove utakmice osigurala prvo mjesto na ljestvici prije Final Foura...

Cibona je u posljednjem ovosezonskom nastupu u ABA ligi odigrala tako da je najbolja stvar bila što se radilo o utakmici bez većeg rezultatskog značaja. Čak i da s druge strane nije bila vodeća momčad na ljestvici, sa sveukupno 12 ili 13 minuta kvalitetne igre u prvoj i početkom treće četvrtine Vukovi bi teško izbjegli poraz, a s takvim nastupom, u subotu su pali s 87:78 za goste iz Aleksandrovca.

Vukovi su bili u egalu u prvoj dionici, a nakon što im je Igokea pobjegla u drugoj četvrtini, više se nisu uspjeli vratiti na površinu. Rano u drugom poluvremenu oživjeli su nadu, ali to nije trajalo dugo.

U utorak početak u prvenstvu

Nakon blijede predstave u posljednjem nastupu u sezoni u ABA ligi, koju su odigrali slabo, završivši natjecanje s devet pobjeda i 17 poraza, Cibosi će u utorak odigrati prvu utakmicu u hrvatskoj Ligi za prvaka. Podsjetimo, u prvenstvu brane prošlosezonski naslov.

Prvi suparnik Vukova bit će Kvarner 2010, koji će iz za tri dana u 18 sati ugostiti u Rijeci.

Igokea je tijekom prvih 20 minuta izgradila lijepu prednost u drugoj četvrtini, dok je prva dionica prošla bez većeg bijega na bilo kojoj strani. Ciboni su u početnoj četvrtini glavni problem bila promašena slobodna bacanja i nekoliko propuštenih obrambenih skokova, ali držali su se u egalu predvođeni napadačkim učinkom Žižića i Blassingamea, uz pratnju Darija Šarića.

Glavni adut gostujuće momčadi bio je Branko Jorović, predvodeći Igokeu u prvoj dionici u kojoj ni jedni ni drugi nisu imali više +3, ali i na početku serije kojom se Igokea odvojila u drugoj četvrtini. S pet poena u nizu gostiju od 11:0, Jorović je imao važnu ulogu u odlasku do 34:24 pet minuta do poluvremena, u razdoblju u kojem Vukove ništa nije moglo vratiti na pravi put, pa ni dva time-outa u razmaku od minutu i pol.

S prednošću koju su izgradili do sredine druge dionice, kada na parketu nisu bili njihov startni razigravač Hammonds i centar Edwards, gosti nisu popustili do kraja prvog poluvremena. U završnici četvrtine imali su i dotad najvećih +13, Jorovićevom tricom za 46:33, a poslije trice Pavla Marčinkovića, na predah u svlačionicama otišlo se s 46:36.

Početak drugog poluvremena bio je bolji za Vukove. Jerel Blassingame ubacio je dvije trice i pridodao polaganje u kontri, Šarić se pridružio tricom, a DJ Strawberry košem i dodatnim bacanjem u približavanju na 55:52 u 25. minuti, ali Igokea je vrlo brzo vratila stvari na staro.

S glavnom ulogom Corsleyja Edwardsa u tom razdoblju utakmice i uz podršku razigravača Hammondsa, gosti su u drugoj polovici treće četvrtine ponovno otišli do dvoznamenkaste prednosti, sa 71:61 na ulasku u posljednjih 10 minuta.

Cibona je posljednju četvrtinu otvorila smanjenjem na osam poena zaostatka, ali nakon što se Igokea vratila na +10, Vukovima je u nastavku magična granica bila na devet razlike. Nisu došli bliže od toga.

Branko Jorović završio je utakmicu s 23 poena, 15 u prvom poluvremenu, a ubilježio je i pet skokova i tri asistencije, dok su mu jedini pravi minus bile četiri izgubljene lopte. Corsley Edwards bio je prvi u pratnji u gostujućoj momčadi, sa 16 poena i pet skokova.

Andrija Žižić istaknuo se s 20 poena i devet skokova u dresu Vukova. Jerel Blassingame, koji je odigrao gotovo cijelu utakmicu, s prvim i jedinim odlaskom na klupu minutu i 10 sekundi do kraja, pridružio se sa 16 poena i osam asistencija.

• Obrisan korisnik24.03.2013. u 14:38
    što je sa šarićem, nikako mi ne izgleda kao strašan igrač/potencijal. ni po statistici ni po općem dojmu. jesam li stvarno u pravu ili ima nade?
  • ALGHAZANTH24.03.2013. u 12:05
    Ma cijela domaća košarka je u debelom kurcu i treba puno volje i rada da se to promijeni.
    ALGHAZANTH
  • Obrisan korisnik23.03.2013. u 21:41
    kad se sjetim da sam do prije par godina užiival u igri i prvenstveno borbenosti cibone u euroligi,kad su padali puno jači protivnici,prkačin i ekipa,eh kaj su napravili od cibone,šteta!!!!!
  • Obrisan korisnik23.03.2013. u 21:17
    sramota, Igokea je izgledala kao troduplo bolji tim. Onaj pajac Lutz samo stoji prestravljen, blijed uz liniju, Rimac sjedi kao panj,Vanjak razmislja dali da se ustane ili ne zbog godina a i sta on moze pametnog reci... jedna amaterska bezvoljna, slinava druzina koja sve nade polaze u najstarijeg... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.03.2013. u 21:00
    O ovome kak smo se mi stropoštali u šici jednog dana će sigurno snimiti film... Lucidni redatelj pronaći će se moment kada je sve krenulo nizbrdo i eto drame... a kraj filma vjerojatno neće biti happy end.