Filip Han • utorak, 26.03.2013.

Odigrane su utakmice skupine D u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Brazilu. Nizozemska je nastavila svoj niz pobjeda pruživši pritom odličnu utakmicu, Mađarska je došla do boda u Turskoj, a Estonija je pobijedila najlošiju momčad skupine Andoru...

Nizozemska - Rumunjska 4:0
(van der Vaart 12', van Persie 56', 65' (p), Lens 90')

Nizozemska je dočekala Rumunjsku kao favorit bez poraza u skupini D i u ovoj je utakmici tu ulogu opravdala. Od samog početka Nizozemci su prijetili protivničkom golu, a poveli su već u 12. minuti pogotkom Rafaela van der Vaarta. Bio je to jedini gol u prvom poluvremenu, iako je raspoložena Nizozemska imala još nekoliko dobrih prigoda.

Drugi gol postigao je Robin van Persie koji je prethodno asistirao van der Vaartu. U 56. minuti je pogodio glavom i postavio rezultat od 2:0. Nepunih deset minuta poslije ponovo se upisao u strijelce udarcem s bijele točke za treći nizozemski gol. Konačan rezultat od 4:0 postavio je pri samom kraju utakmice Jeremain Lens.

Nizozemska je prva momčad skupine D s maksimalnih 18 bodova, a Rumunjska je treća s deset bodova.

Turska - Mađarska 1:1
(Yilmaz 63'/ Böde 71')

Turska je dočekala Mađare u Istanbulu, a gosti su uspjeli odnijeti kući bod nakon što su se vratili iz zaostatka. Prvo je poluvrijeme bilo obilježeno turskim posjedom lopte iz kojeg su došli u nekoliko dobrih prilika za pogodak. Mađarska je obrana ipak bila spremna na te udarce i dobro je reagirala prekidajući turske napade.

Drugo je poluvrijeme otvoreno prilikama za obje momčadi, no Yilmaz na jednoj, a Hajnal na drugoj ne uspijevaju pogoditi. Domaći su u vodstvo prešli u 63. minuti kada Yilmaz pogađa za 1:0. Mađari su izjednačili već u 71. minuti kada je zabio Böde koji je ušao u igru dvije minute prije toga. Do kraja utakmice obje su ekipe imale još nekoliko prilika, no one su ostale neiskorištene.

Mađarska je ovim bodom dospjela na drugo mjesto skupine, a Turska je četvrta s bodom više od Estonaca, a tri manje od trećeplasirane Rumunjske.

Estonija - Andora 2:0
(Anier 45', Lindpere 62')

Estonci su na domaćem terenu stigli do pobjede protiv Andore, koja još uvijek ne zna za pobjedu u kvalifikacijama. Iako je Andora pružila solidan otpro, domaći su igrači poveli u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, točnije u 46. minuti pogotkom Henrija Aniera nakon asistencije Konstantina Vassiljeva.

Vodstvo su povećali u 61. minuti golom Joela Lindperea za konačan rezultat od 2:0. Estoncima je ovo druga pobjeda, obje su ostvarili upravo nad Andorom i sada imaju šest bodova. Andora je posljednja u skupini bez osvojenog boda.