Delaševih osam poena u teškom porazu Žalgirisa u Berlinu

Ante Zovko • petak, 29.03.2013.

Alba je u Berlinu došla do treće pobjede u skupini E Eurolige,77:55 protiv Žalgirisa, u utakmici 13. kola koja je bila bez natjecateljskog naboja budući da su obje momčadi otprije izgubile šanse za plasman u četvrtfinale.

Žalgiris je ostao šesti s omjerom 5-8, a Alba sedma s 3-10. U ovoj skupini gotovo je sve riješeno. Putnici u četvrtfinale su CSKA Moskva, Real Madrid, Panathinaikos i Anadolu Efes, a u posljednjem kolu past će odluka tko ide dalje s koje pozicije.

Joan Plaza ravnomjerno je raspodijelio minutažu među gostima. Marko Popović zbog ozljede je propustio i ovaj susret, a Mario Delaš postigao je osam za 22 minute.

Litavska je momčad vodila tek prvih gotovo pet minuta. Naoravila je 6:0 na početku, a onda su domaći preokrenuli na 14:6 na kraju prve četvrtine i više se nisu osvrtali.

Thompson, koji je već do poluvremena postigao deset poena, predvodio je Albu, a pratili su ga Đedović i Traore. Žalgirisova druga petorka nije se mogla nositi s paljbom s vanjskih pozicija i već sredinom drugog perioda semafor je pokazivao 36:12. Darjuš Lavrinovič skresao je zaostatak na 17 poena, no Morley tricom postavlja 41:21 na poluvremenu.

Žalgiris je počeo treću četvrtinu s udarnim snagama i Delaš je uspio smanjiti na 18 razlike, no krenula je njemačka serija polaganja za 59:31, što dovoljno govori o intenzitetu na parketu.

Thompson je predvodio domaće sa 16 poena, 12 je dodao Byars. Kšištof Lavrinovič bio je s 15 poena jedini dvoznamenkasti kod Žalgirisa. Delaš je bio drugi strijelac gostiju, a sedam poena ubacio je Kuzminskas.

• Obrisan korisnik30.03.2013. u 15:18
    Kako se samo vremena mijenjaju ... S područja bivše države niti jedan klub u Top16 (o hrvatskim klubovima da i ne govorim, valjda je ova sezona dno i sada se ne može niže pasti tj. može se ići samo nabolje), a Nijemci imaju 2 kluba u Top16 i uz to Alba ima 3 pobjede..
  • Obrisan korisnik30.03.2013. u 12:08
    Žalgiris Vilnius -košarkaška meka. Evo kako se bajka sa početka sezone pretvorila u horor. Lova vlada svjetom ( in money we trust - kažu ameri) . Raspali se zbog love pred sam kraj sezone. Neka se za savjet obrate Olimpiji - Ljubljana. Oni se raspadnu u 12 mjesecu.