MAXtv Prva liga, 26. kolo, 05.04.2013, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 2.200
Suci: Ante Vučemilović (Osijek), Dalibor Conjar (Osijek), Miro Grgić (Osijek), Igor Pristovnik (Zagreb)

Ante Zovko • petak, 05.04.2013.

Dinamo je nanio Zagrebu njegov četvrti uzastopni ligaški poraz, 3:0 u Kranjčevićevoj u prvoj utakmici 26. kola MAXtv Prve lige. Fatos Beqiraj zabio je odmah po ulasku u igru početkom drugog poluvremena, a dva gola dodao je Ivan Krstanović, bivši napadač Pjesnika.

Dino Štiglec
77'
17
Filip Krovinović
86'

Krunoslav Jurčić

Sva tri gola pala su poslije prekida, i to u drugom poluvremenu, kad je Dinamo zaigrao s dva napadača. Prvi poslije ubacivanja sa strane, a druga dva poslije kornera

Dinamo se odmah nametnuo i počeo dominirati protiv zgusnute formacije Zagreba. I više od 70 posto posjeda lopte nije mnogo značilo gostima koji nije imao pravu ideju što napraviti.

Jurčićeve prisiline zamjene

Krunoslav Jurčić već je poslije sat vremena morao potrošiti sve tri zamjene. Šime Vrsaljko morao je izaći nakon nepunih 25 minuta, a Arijan Ademi poslije 60. Njegova zamjena Pamić bio je pun pogodak s asistencijom i nabačajem za treći gol.

Sammir je kreirao prvu priliku na utakmici u 20. minuti našavši Ademija na dvadesetak metara, a ovaj tuče pored gola.

Najveća prilika prvog dijela pripala je ipak Zagrebu. Dino Bevab namjestio se na dvadesetak metara na lijevu nogu i snažno opalio s desne strane Dinamove obrane, ali prečka spašava Ivana Kelavu.

Krunoslav Jurčić krenuo je u drugo poluvrijeme s dva napadača, Beqiraj se pridružio Krstanoviću i odmah se isplatilo. Poslije ubacivanja sa strane na desnoj strani, Sammir je prošao u šesnaesterac i pronašao Beqiraja u sredini, a crnogorski napadač je spreman i precizan.

Dinamo je raširio igru tražeći pukotine u suparničkom sastavu. Trajalo je to do 63., kada je Zvonko Pamić asistirao odmah po ulasku u utakmicu. Nabacio je iz kornera s lijeve strane, a Krstanović se ubacio ispred Grafa i zabio bivšoj momčadi.

Beqiraj u 71. pogađa stativu, a u 80. Krstanović je riješio sve dvojbe. Pamić ponovno ubacuje iz kornera, nastala je gužva, Beqirajov udarac je blokiran, a Krstanović se najbolje snašao ispred gola i prebacio domaćeg vratara.