MAXtv Prva liga, 26. kolo, 06.04.2013, 16:00 h, Stadion u Stanovima, Zadar, gledatelja: 1000
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Tomislav Petrović (Valpovo), Goran Pataki (Đakovo)
Istra 1961

Zadar pogocima Perice preokrenuo protiv Istre 1961 i približio joj se na tri boda

Josip Piršljin • subota, 06.04.2013.

Odličnu utakmicu odigrali su Zadar i Istra 1961. Gosti su vodili na poluvremenu i izgledalo je kako će ostati neporaženi u 2013. godini, ali tada je Perica s dva gola preokrenuo rezultat prije nego je Ivančić potvrdio pobjedu od 3:2. Jedan od junaka Zadra je i vratar Gluić koji je obranio jedanaesterac.

Jakov Surać
46'
3
Ivan Anton Vasilj
46'
9
Josip Ivančić
70'
Igor Pamić

Nogometaši Zadra osvojili su velika tri boda u borbi za ostanak u ligi. Svladali su Istru 1961 nakon borbene igre u drugom poluvremenu u kojem je palo čak četiri pogotka i viđen je jedanaesterac kojeg gosti nisu realizirali. Time su se udaljili od zone ispadanja, a Puljanima su se približili na samo tri boda zaostatka. Istra je upisala prvi poraz u proljetnom dijelu prvenstva.

Istra 1961 je nakon "razbijanja" Osijeka na Gradskom vrtu i u novom kolu MAXtv Prve lige gostovala. Igrači Igora Pamića otputovali su u Zadar gdje su željeli nastaviti pozitivan niz u proljetnom dijelu lige, dok je s druge strane Zadar lovio pobjedu kako bi zadržao nade u ostanak. Ferdo Milin nije mogao računati na suspendiranog Josipa Bilavera, dok je gostujući strateg bio bez Ježine, Anđelkovića i Horvata.

Zeleno-žuti su bolje otvorili utakmicu, postavili su se autoritativno na inače dosta teškom terenu za igranje. U petoj minuti imali su dobru priliku kada je Sušić lijepo ubacio s desne strane u kazneni prostor domaćih. Tamo se našao najbolji strijelac Istre Goran Roce, ali nije uspio pogoditi okvir gola.

Roce je i u 15. minuti bio u dobroj šansi nakon ubacivanja Milića s lijeve strane, a ovog se puta istaknuo vratar Gluić. Potom je uzvratio Zadar opasnim udarcem Gržana, no u 23. minuti do početnog vodstva dolaze gosti. Obšivač je uputio loptu Roceu koji se dobro snašao i pogodio mrežu Zadra za 1:0 Istre. S tim se rezultatom otišlo na predah.

Milinovi su nogometaši malo hrabrije ušli u nastavak susreta, a to im se isplatilo već nakon pet minuta. Istrin vratar Prskalo i kapetan Budicin napravili su veliku grešku i omogućili Zadranima da izjednače. Begonja je došao do lopte i proslijedio je Perici koji postiže svoj peti prvenstveni gol ove sezone.

Puljani se nisu uspjeli brzo oporaviti od tog šoka što su domaći iskoristili na najbolji mogući način. Nakon manje od deset minuta igre Zadar je potpuno preokrenuo utakmicu, ponovno je strijelac bio Perica. Uputio je udarac s više od 20 metara udaljenosti i pogodio lijevi kut Prskala za 2:1. Ipak, u 64. minuti Istra se vraća. Jerbić je pogriješio u obrani, do lopte je došao Hadžić koji je tek ušao u igru i asistirao strijelcu Miliću.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima. U 76. minuti Zadar je ponovno poveo kada je precizan bio Ivančić, a Istra je nedugo potom imala odličnu priliku da opet izjednači. Dosuđen je jedanaesterac nakon što je Sarić srušio Milića, a pucati je odlučio Bačelić-Grgić. Ipak, njegov je udarac obranio Gluić i zadržao vodstvo svojoj ekipi. Do kraja ove uzbudljive utakmice nije bilo pogodaka, te su domaći osvojili tri značajna boda.