MAXtv Prva liga, 28. kolo, 19.04.2013, 18:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 700
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Ivan Petrović (Valpovo), Goran Pataki (Đakovo)
Inter-Zaprešić
0:2(0:0) Istra 1961
Sandi Križman 72'
Hrvoje Milić 73'
Istra 1961

Istra izdržala napade Zaprešićana pa preko Križmana i Milića "ukrala" sva tri boda

Sa ŠRC Zaprešić:Igor Šestak • petak, 19.04.2013.

Pogocima Sandija Križmana i Hrvoja Milića Istra je odnijela sva tri boda iz Zaprešića. Domaći Inter bio je mnogo bolji u najvećem dijelu utakmice. Dominirao je i propuštao svoje prilike, a u završnih 20 minuta stigla ga je kazna. Oslabljena Istra odlično se branila, čuvala svoju mrežu, a onda golovima u 72. i 73. minuti stigla do važne pobjede.

Haris Hajradinović
46'
18
Hrvoje Plazanić
57'
7
Mirko Kramarić
68'
Rajko Magić
14
(do 55')
10
(do 89')

Igor Pamić

Domaći trener Rajko Magić odlučio se za uobičajeni sustav igre 4-2-3-1. Zbog ozljeda Filipovića i Batura u posljednju je liniju morao Milardović, Pokrivač se vratio u postavu nakon odrađene suspenzije, Šarić nakon što je protiv Dinama bio na klupi, a navalu su predvodili Oršić i Budimir. Gosti su doputovali u Zaprešić bez čitavog niza standardnih igrača pa je Igor Pamić na klupi imao samo četiri igrača. Najistureniji igrači Puljana bili su Hadžić i Križman, a svojevrsno iznenađenje u prvih 11 bio je Ottochian, dok je Milić ostao na klupi.

Početak utakmice prošao je u blagoj dominaciji Intera, no udaraca na vrata nije bilo sve do 17. minute kad je Herceg nakon dobre solo-akcije pucao ravno u Ježinu. Gosti su prvi put zaprijetili četiri minute kasnije udarcem Križmana, koje je Delač odbio u korner. Sredinom prvog dijela Inter je stvorio veliki pritisak, povezao nekoliko obećavajućih akcija, ali nedostajalo je kvalitetno dodavanje za napadače.

Do najbolje prilike Div iz predgrađa je stigao u 35. minuti. Najveći dio posla odradio je Oršić, centrirao s lijeva na drugu vratnicu, a Vujčić iz idealne situacije poslao loptu kraj gola. U 37. minuti još je jednom opasno pucao Križman, ovaj put malo iznad grede, a veliku priliku za goste propustio je realizirati Hadžić četiri minute kasnije. Mogao je "zapapriti" svom bivšem klubu, no mrežu Intera spasio je Delač odličnom obranom.

U prvih 15 minuta nastavka Inter je ponovno bio bolja momčad. Otvoreno je krenuo po vodeći pogodak, a najbolju priliku stvorio je Šarić solo-akcijom u 53. minuti. Pucao je iz dobre situacije, ali preko gola. Pokušao je Magić i izmjenama poboljšati igru svoje momčadi, ali ona nije pronalazila put kroz čvrstu i organiziranu obranu Istre.

Takav odnos snaga potrajao je do 72. minute. Inter je dominirao, prijetio i propuštao dobre napade, a onda je stigla kazna. Na lijevoj strani kaznenog prostora domaćih čuvara se oslobodio Havojić pa prizemno ubacio za Križmana, koji je s nekoliko metara od gol-crte lakoćom ubacio loptu u mrežu.

Taj pogodak potpuno je demoralizirao Žute, a Puljani su to kaznili čim se krenulo s centra. Pamićev džoker Milić ispremiješao je domaću obranu pa pucao s desne strane u bliži kut. Delač je loše reagirao i lopta je završila u mreži. Od tog šoka Inter se nije oporavio i do kraja utakmice nije uspio postići ni počasni pogodak. Prilike su imali Bagarić i Budimir, ali nisu bili uspješni.

Istra se ovom pobjedom sasvim približila osiguranju prvoligaškog statusa. S tri boda preskočila je Osijek i može u miru očekivati posljednjih pet kola. Inter je pak posljednji na tablici. Bila mu je ovo 12. utakmica bez pobjede i sve je bliže selidbi u niži rang natjecanja.