Partizan se priključio Crvenoj zvezdi u finalu ABA lige i Euroligi

Bernard Jurišić • četvrtak, 25.04.2013.

Euroliga je ipak pošteđena novih neugodnosti. Nakon Crvene zvezde u finale ABA lige plasirao se i Partizan, pobjedom protiv domaćina završnog turnira bosansko-hercegovačke Igokee. Beograd će tako naredne sezone imati dva predstavnika u Euroligi...

Čelnici ABA lige i Eurolige mogu odahnuti, nove neugodnosti su izbjegnute. Crvena zvezda i Partizan osigurali su plasman u finale, time i nastup u Euroligi naredne sezone. "Mali" Radnički iz Kragujevca i Igokea iz Aleksandrovca ostali su ispred vrata koja dijele "obične" košarkaške klubove i elitu.

Očekivano nelijepa košarka viđena je u drugom polufinalu, ulog i važnost utakmice učinili su svoje. Iz prvog poluvremena vrijedno spomena je tek šest poena Partizana u drugoj četvrtini i prednost domaćina od dva poena s manje od 50 ubačaja obje momčadi (25:23).

U drugom dijelu nastavljena je loša predstavaka koju je na kraju u Partizanovu korist riješio Francuz Joffrey Lauvergne. Sredinom posljednje četvrtine beogradski klub je serijom od 9:0 otišao s 45:49 na 45:58 i riješio pitanje pobjednika.

Lauvergne je bio najefikasniji u Partizanu s tek 12 poena, Lučić je dodao 11. Domaćine je u utakmici držao američki tandem Edwards (19 poena, 11 skokova) - Hammonds (15 poena, šest skokova), dok je jedini naš predstavnik na završnom turniru, Igokein Siniša Štemberger, utakmicu završio bez ubačaja za 19 minuta na parketu.

ABA liga, završnica

polufinale

Crvena zvezda79:78Radnički
Igokea57:63Partizan

• Obrisan korisnik27.04.2013. u 06:38
    @ZooM Ne mogu da verujem sta si napisao. Rezultati Srbije tj. SRJ u periodu od 1995 pa do 2002 nema neke veze sa bivsom Jugoslavijom. Tu mozemo dodati Divca, Savica donekle Danilovica i Djordjevica (ali oni nisu bili standardni igraci reprzentacije SFRJ. I pre svega te igrace nije stovorila bivsa... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik27.04.2013. u 02:47
  • Obrisan korisnik26.04.2013. u 23:59
    Oćemo ja i ti u 100 kn da će Partizan proći ???
  • Obrisan korisnik26.04.2013. u 15:09
    Nije fer nimalo. Kažem da su petljaroši koji su računali imati na F4 bivše Euroligaše i onda ih je Igokea iznenadila. Pa i Radnički. Olimpija je "bankrotirala" u prosincu, Cedevita podbacila a Cibonu bit če doživljavaju kao bivši veliki klub za napucavanje. Koliko sam ja skužio samo još Zadar ima... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.04.2013. u 13:45
    i realno, ni zvezda ni partzan nebudu prošli u top 16 eurolige...