MAXtv Prva liga, 29. kolo, 27.04.2013, 16:30 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 500
Suci: Ivan Bebek (Rijeka), Tomislav Petrović (Valpovo), Miro Grgić (Osijek)

Josip Piršljin • subota, 27.04.2013.

Zaprešićki Inter je u 29. kolu MAXtv Prve lige konačno došao do pobjede koju je čekao više od pet mjeseci. Žuti su slavili u Stanovima protiv Zadra s 2:1 nakon preokreta i tako se vratili u igru za ostanak u društvu najboljih. Magićev sastav više nije zadnji na tablici i približio se momčadi Ferde Milina na samo dva boda manje.

Ante Sarić
33'
8
Jakov Surać
67'
20
Želimir Terkeš
84'
Tomislav Bosec
60'
16
Tomislav Šarić
60'
6
Milan Rundić
77'
Rajko Magić

Zadar i Inter su u Stanovima odigrali derbi začelja u kojem su Zaprešićani nastojali pobjeći s dna ljestvice. Žuti su optimistično otputovali u Zadar, zadnji put su na tom stadionu pobijedili s 5:1, te su se nadali novoj dobroj igri. I jedna i druga momčad nije imala previše problema s ozljedama i suspenzijama, mogle su na teren istrčati najbolje postave.

Po dosta lošem i kišovitom vremenu u Stanovima se okupilo tek oko 400 gledatelja. Na početku utakmice bolje su zaigrali gostujući nogometaši koji su u 12. minuti stvorili prvu ozbiljniju priliku. Pokrivač je lijepo asistirao Budimiru, napadač Intera je pucao po vratima Zadra, no na mjestu je bio domaći čuvar mreže Gluić.

U prvom poluvremenu viđena je dosta slaba igra na obje strane, s vrlo malo prilika. Zadar je tek pred kraj prvog dijela uputio prvi udarac u okvir gola Intera. Mršić je pucao prema Delaču, no vratar Chelseaja na posudbi u Zaprešiću je obranio njegov udarac. Mogao je Zadar do gola i u 44. minuti kada je Mršić ubacio iz kornera, ali na njegovu loptu zakasnio je Perica.

Nastavak susreta ipak je donio više uzbudljivosti. Već u 50. minuti viđen je prvi pogodak, a postigli su ga domaći igrači. Na asistenciju Begonje s nekih 13-14 metara opalio je silovito po golu Ivančić i pogodio za vodstvo 1:0.

Ipak, nakon samo pet minuta igre sastav Rajka Magića uspio je izjednačiti, ali uz veliku dozu sreće. Oršić je iz slobodnog udarca uputio loptu prema vratima Zadra, a Gluić ju je nespretnom reakcijom skrenuo u vlastitu mrežu. Zaprešićani su se tako vrlo brzo vratili u utakmicu.

U 74. minuti gostujuća ekipa je upotpunila preokret. Ponovno je gol došao nakon pogreške vratara Zadra Gluića. U akciji za 2:1 sudjelovao je strijelac prvog pogotka Oršić, a ovog je puta domaću mrežu zatresao Budimir. Nakon dugo vremena za Zadar je zaigrao Želimir Terkeš, ali niti iskusni napadač nije do kraja pomogao svojoj momčadi da izbjegne poraz od Diva iz predgrađa. Pred kraj je Surać zbog prigovora sucu Bebeku isključen iz igre, a prije njega drugi žuti zaradio je Bosec.

• Obrisan korisnik28.04.2013. u 07:06
    Milin triba stavljati igrače koji su iznili ovaj dio prvenstva ,mladi nek igraju makar će istrčati a ne drugi dio poluvrijema neki ne mogu ići , još ova četri kola triba pametno odigrati
  • ttt200828.04.2013. u 02:28
    Prvi put sam odigrao Inker na listicu, i to naravno pobjedu, i pogodio 4 i nes koef (hvala klada) A najbolja stvar, uzivo sam gledao pobjedu :-) I nije bilo 400 ljudi, mozda 250zadrana i to nakon sto je kisa prestala I zasto ne pise da je Bosec dobio crveni i to prije 'pred kraj utakmice'', al ni... [više na forumu]
    ttt2008
  • Obrisan korisnik28.04.2013. u 02:23
    da ronny1987 baš tako,razbili ih...a i Dinamo tako veliki klub jedva pobjedio poluraspadnuti Slaven s 1-0 i to autogolom gostujučeg igrača-i to mi je največi klub,a jedva pobjedi ove bogalje...
  • ronny198727.04.2013. u 23:32
    @dlukace da, stvarno veliko iznenađenje, pogotovo ako znaš da je ove sezone inter već dobio na stanovima, razbio zadra na proste faktore i uvalio im petardu :))